Velox Fama

Hades je na rozdiel od The Last Of Us Part 2 poďla mnohých hra roka. Aj keď ide o indie titul. Sector potvrdzuje jedinečné kvality tejto hry a v recenzii udelil 9,5/10.


Hra roka kútik

Na PS Blogu v rámci ankety o hru roka hráči udelili viac ako 2,5 milióna hlasov. Kategórií bolo 17 no a dalo as čakať, skoro všetko to vyhral buď TLoU Part 2 alebo Ghost Of Tushima. Komplet zoznam si čeknite na PS Blogu.

Podľa Famitsu, najrešpektovanejšieho japonského game magazínu, je hrou roka Ghost Of Tsushima. Veľa však hovorili aj o Animal Crossing, Final Fanstasy VII Remake, Amaho no Sakunahime a top 5 uzatvárajú s Fall Guys.

Najsamlepšie hry roka 2020 podľa Digital Foundry sú Iron Harvest, Black Mesa, Prodeus, C&C Remastered, Gers Tactics, Flight Simulator a DOOM Eternal.


Vynikajúci Control vyjde na next-gen 2/2/21 a bude mať Performance mód s 60fps/4K alebo Graphics mód s 30fps/4K a Ray-tracingom.

Motajú sa tu rumory, že Sony prestane vyrábať PS4 Pro, rovnako ako MSko prestalo vyrábať Xbox One X. S cenovkou 400 eurodolárov zbytočne konkuruje next-genu a preto nemá miesto na trhu. Samozrejme nič z tohto nie je oficiálne. Klasická PS4 by mala ostať v predaji ako low-end model za pár stovák.

Cyberpunku 2077 sa teraz pár týždňov nevyhneme. Recenzia od českého Eurogamera hru odporúča. Ja hru vrelo odporúčam, podľa mňa je to cyberpunkové hradcore RPG aké tu nebolo, ale jedine ak ju budete hrať na PS5 ako ja, alebo na PC.

Demon’s Souls, remake PS3 klasiky sa stal launch titulom PS5. Sector ho zrecenzoval a známka 9/10 len svedčí o tom, ako sa remake podaril a že soulsborne hry sú jednoducho stále zábavné.

Ak vás zaujíma, ako sa robí hudba do VR legendy zo Slovenska a Česka Beat Saber, pozrite si Jara Becka priamo pri práci.

Český Eurogamer si dal načas a v jedeň deň priniesol ako recenziu konzole Playstation 5 tak aj 4 launch titulov k nej – Astro’s Playroom, Spider-Man Miles Morales a Remastered a Demon’s Souls Remake.

Sony chystá 10 filmovo-seriálových spracovaní svojich hier. Už dlhšie vieme, že Uncharted sa už natáča a HBO chystá seriál The Last Of Us. Ktoré značky budu zfilmované alebo zoseriálované vie len Sony. Šepkná sa o The last Guardian a animák podľa Sly Coopera bol ukázaný ešte v 2016. Nech už to bude akokoľvek, vyzerá to tak, že nás čaká zlatý vek video produkcie podľa hier. Keď už sa bavíme o seriáloch, Netflix (vraj) pripravuje seriál podľa Elder Scrolls. Podľa ktorých, to ešte netušíme. Posledné TES bola MMO Elder Scrolls Online, predtým mobilovka Blades a predtým llegenda Skyrim.

Aj Zing.cz si vyskúšal Stadiu v podmienkach ČR (čiže aj ČR). Ich recenziu si čeknite na ich webe.

Ako môže vyzerať Witcher 3, keď máte top železo doma. 11 minút Geralta v 8K na GTX 3090tke s päťdesiatimi modmi. Utrite slinu a njoy.

Ďakujeme gamesindustry.biz za ich detailnú prácu. Herný rok 2020 v jednom, dlhom grafe. Tak dlhom, že si ho musíte stiahnuť priamo od nich. Zaujímavé čísla.

Digital Foundry, kto iný, sa pozrel na Destiny 2 na PS5 a XSS. Na oboch hra beží krásne v 4K a 60fps s dropmi vo framerate a rozlíšení kde tu. Na PSku sú dropy trochu častjšie.

Video recenzia od Zingu na Demon’s Souls Remake na PS5

Speed runneri sú úžasná komunita bláznov, ktorý donekonečna prechádzajú hry za čo najkratší čas. Práve oni nachádzajú niektoré úplne ultené bugy v hrách, ktorými si pomáhajú pri speedrunnoch. Ich schopnosť „pokaziť“ hry je obdivuhodná. Posledný kúsok práve z tohto súdka príbehov priniesol japonský speed runner, ktorý prišiel na to, že keď zahreje svoju Nintendo konzolu na teplotu medzi 50 a 80 stupňov celzia a pustí si New Game v Dragon Quest III z roku 1988, začne hru na leveli 99 a vďaka tomu speedrunne hru za necelých 22 minút namiesto niekoľkých hodín. Neuveriteľné, proste neuveriteľné.

Neoficiálne čísla predaja PS5 tvrdia, že za prvé 4 týždne sa predalo 3,4 miliónov kusov PS5. Pre porovnanie PS4 mala za rovnaký čas 2,1 milióna kusov. Ak sú čísla pravdivé tak congrats Sony.

Beyond priatelia a šťastný nový rok. Buďte zdraví.

Komentáre