Velox Fama


Recenzie


Vychádza Cult of the Lamb, zlatučká roguelike mlátička a recenzie sú nadpriemerne spoko. Hru v pohybe si čeknite v gameplayi z Vortexu. IGN dalo 8/10,

Lovecký simulátor od THQ Nordic, ktorý vznikol na Slovensku, Way Of The Hunter vyšiel a recenzie nie sú nadšené. Ak ho chcete vidieť v pohybe s komentárom Vortex si hru zahral. Zing dal v recenzií priemerných 5/10, naopak Sector je spoko na 8/10,

Vynikajúci Rollerdome vychádza na Steam a PS5/4 a launch trailer pekne naladí na tempo hry. Zing hru veľmi odporúča, IGN dalo 9/10,uvidíme, čo ostatné recenzie.


Jednou Vetou


Microsoft od roku 2016 nezverejňuje predaje svojich konzol. Teraz, po rokoch, sa dozvedáme, že Xboxu One sa predala približne polovica z predananých kusov PS4. Konzola od Sony má na konte 117 miliónov predaných kusov, XBO je tak niekde na 58 miliónoch.

Odídenci zo Supermassive Games (Until Dawn, The Dark Pictures, The Quarry) založili vlastné štúdio Ballistic Moon a kutia PS5 exkluzivitu.

Blíži sa nemecký GameCom. Konať sa bude medzi od 24/8 do 28/8 a uvidíme tam kopec vecí. Sony tam nebude, MSko naopak áno. Podľa šepkačky uvidíme napríklad Hogwarts Legacy. Ďalej uvidíme Goat Simulátor 3 (WTF, už 3?!) a Sonic Frontiers.

Makane a makači z Asobi, ktorý k launchu PS5 pripravili perfektnú Astro’s Playroom, kutia nejakú PS5 hru. Plánujú ďalej experimentovať s hardwareom od Sony a nabrali na to nových ľudí.

V Spider-Man porte PS5 exkluzivity na PC sa našli zmienky o PC launcheri a multiplayeri pre Spider-Mana. Žeby Sony kutila vlastný PC launcher, aby zarábala viac na svojich PC portoch? Naaaah … nedobrý nápad podľa mňa ale uvidíme.

Amazon (asi) leakol release date Dead Island 2. Pôvodne mala hra vyjsť niekedy v apríli 2015. Teraz to vyzerá, že na GamesCome sa dozvieme o vydaní vo februári 2023.

Aspyr nezvládol remake KOTORu (Star Wars Knight Of The Old Republic) a Embracer ho presunul do Saber-u.

Podľa rumoru Ubisoft vraj pracuje na Blade hre. Samozrejme, Ubisoft to popiera

Všetko najlepšie prajeme k 15. narodeninám prvému BioShocku.

Jedna z mojich najlepších hier podledných rokov, Days Gone, sa vraj dočká filmového spracovania, čo ak sa podarí, môže byť vynikajúci zombie post-apo film. Scenár vraj píše Sheldon Turner a Deacona by mal hrať Sam Heughan. Fingers crossed, že film odštartuje aj prácu na dvojke.

Vyzerá to tak, že začiatkom roka (rozumej v prvom polroku) 2023 Sony vydá PS VR 2. Fingers crossed.

Ťažké časy zasiahli už aj ceny Playstation 5. U nás si za PS5 priplatíte o 50€ viac. Teda disková za 550€ a Digital za 450€.

Režisér Umbrella Academy Steve Blackman bude režírovať Netflixový seriál podľa Horizon hier.

PS VR 2 si budú môcť ľudia vyskúšať na Tokyo Game Show už budúci mesiac. Zahrať si budú môcť RE Village.


GamesCom 2022


GamesCom úspešne prebral titul najväčšej a najdôležitejšej gamerskej udalosti E3. Je veľký, plný oznámení a zvučných mien z hernéhoo priemyslu. Sony tam síce nie je (aj tak oznámila ), ale ostatný prišli a o nové hry nie je núdza. Okrem toho je to bližšie ako E3 a tak tam majú všetky slovenské aj české herné weby svoju crew. Pozrime sa na to najdôležitejšie alebo to si to všetko pozrite na Sectore.

Hrali ste Gravity Rush na PS Vita? Ja áno a bola to veľmi príjemná a osviežujúca záležitosť. A keď už Sony chŕli filmy podľa svojich značiek vyzerá to tak, že Gravity Rush neobíde a vznikne film aj na motívy tejto hry.

Duna film sme videli, stratégiu hráme na Steame takže chýba čo? MMO. Dune Awakening bude survival MMO v štýle Conan Exiles.

Z Opening Night akcie moderovanej Geoffom Keighleym ponúkam tie najdôležitejšie trailery: Callisto Protocol, ktoré si Sector zahral a spísal svoje dojmy, Hogwarts Legacy, Sonic Frontiers, Goat Simulator 3, po 10 rokoch vývoja Dead Island 2 naozaj aj vyjde a ukázal gameplay, vyzerá zábavne a krvavo a crew Zingu si ho aj zahrala, dojmy na ich webe, Quantic Dream odhalil svoju podvodnú hru Under The Deep, Layers Of Fear predviedla gameplay, cyberpunková strielačka od Neila Blomkampa (District 9) sa volá Off The Grid,

Warhammer 40 000 Darktide vyjde 30/11 na PC a Xko a na GC sme sa dovedeli, že si zahráme za bývalúch trestancov, ktorý dostali šancu slúžiť impériu. Vytvoríte si väzňa, vyberiete si zo 4 tried a hurá na úlohy impéria.

Geof za Sony predstavil plne customizovateľný Dualsense gamepad s názvom DualSense Edge. Umožní napríklad úpravou citlivosti páčok, premapovaním vstupov, úpravou mŕtvych zón, možnosť nastaviť viacero profilov medzi ktorými sa kludne aj počas hry rýchlo preprnete dedikovaným tlačidlom, vymeniteľné kryty páčok a zadných tlačidiel a j vymeniteľné moduly páčok, ak vám začnú driftovať.

Veteráni Falloutu a Skyrimu pracujú na open-world RPG s názvo Wyrdsong. Bude to gotické RPG odohrávajúce sa v Portugalsku na polohistorickom pozadí. Hra je ešte ďaleko, takže viac sme sa nedozvedeli.

Je to skutočne tak. Vieme, kedy sa vrátime na opičí ostrov. Return To The Monkey Island vyjde 19/9 na Switch a PC.

Atlas Fallen bude hra v ktorej budeme sólo alebo v co-ope loviť veľké monštrá v púštnom svete s pomocou schopností spojených s pieskom. Jasné že takú hru tu už máme a je vynikajúca, no nový hráč v tomto žánri je vždy vítaný. Teším sa.

Vortex si ešte pred GamesComom zahral GamesCom demo hry The Last Oricru od domáceho štúdia GoldKnights. Všetko dôležité aj so zábermi z gameplayu je zostrihané do 20 minútového videa.

Sector si vyskúšal remake System Shocku na GamesCome. Dojmy spísali v článku.

Vortex aj Zing si vyskúšali Alone In The Dark. Dojmy od Vortexu nájdete vo videu nižšie a od Zingu na ich webe.

Vortex spísal aj svoje pocity z A Plague Tale: Requiem.

Lies Of P je síce klon Bloodborne ale vydarený a očakávaný. Okrem toho že si odniesol titul celkovo najlepšej hry z GamesComu aj naozaj vyzerá dobre a je to presne to, po čom bažia fanúšikovia Bloodborne. Skoro úplne presne. Zing si hru vyskúšal s spísal dojmy z nej. Gameplay nižšie.


Ako by vyzeral Kratos ešte z Grécka v Unreal Engine 5? Takto. Nie je to dokonalé ale môže byť.

Ďalšie z krátkych videí z nadchádzajúcej Hogwarts Legacy hry, ktoré sa len objavilo bez vysvetlenia a marketingu okolo. Mimochodom, hra bola odložená na 10/2/23.

MSko tvrdí, že Sony upláca game developerov, aby svoje hry nedávali do Game Passu a zabrzdili tak rast služby. Táto informácia je uvedená v dokumentoch pre brazílske úrady ako odpoveď na sťažnosť Sony. Tá sa (nevedno prečo) práve v Brazílí sťažuje na akvizíciu Activisionu MSkom a že im s CoD a Game Passom nie je možné konkurovať.

Jagged Alliance 3 snáď bude konečne to, po čom všetci túžime. Nástupca legendárnej dvojky so všetkým čo sme na dvojke milovali, ale v modernom šate. Tak fingers crossed. Nižšie čerstvý trailer.

V čerstvom trailery na GoW Ragnarok si propomenieme, čo sa udialo v prvom severskom GoW. A to všetko v pekných rýmovačkách. Veľmi príjemný trailer.

Embracer Group sú v rauši. Nakupujú jak zmyslov zbavený. V poslednej dobe nakúpili kopec firiem ako Limited Run games, Singtrix, Tuxedo Labs, Tripwire Interactive a podarilo sa mu spolu s firmou Middle-earth Enterprises získať práva na všetko (od hrnčekov po hry) Lord Of The Rings a Hobit.

Opäť trošku úžasných výkonov zo sveta speedruningu. V Super Mario Bros je spoil, ktorý zatiaľ dokáže uhrať len komp, až na to, že sa už podaril aj gamerovi z mäsa a kostí. Aby sa podarilo tento spoil využiť, je potrebné skočiť na zvislý múr počas presne určených troch framov a vyskočiť tak niekam, kam sa nemáte dostať. Ak stále netušíte o čom hovorím, pozrite si video a ak chcete celý background, prečítajte si sprievodný text od Kotaku, kde sa všetko dozviete.

Keď sa Black Myth: Wukong prvý krát ukázal v rámci prezentácie vkonu grarík od Nvidie vyvolal rozruch. Hra vyzerá fantasticky, opiera sa o čínsku mytológiu, asi bude podobná souls hrám a vyzerá skvostne. Od vtedy, čokovek ukáže Wu-kong, internet šalie. Nie je tomu inak po zhliadnutí čerstvých dvoch ukážok. Stále nevieme release date.

Xanoblade Chrinicles 3 na Switch je fantastická hra a niet divu, že sa pochváli vysokými hodnoteniami v accolades trailery.

Nižšie si môžete pzrieť prvých 20 sekúnd z The Last Of Us seriálu. A keď už hovoríme o TloU, čeknite si aj launch trailer na PS5 remake Part I.

Čerstvý trailer na Forspoken od Square Enix približuje parkour a boje.

SGDA ako každý rok vydala štatistiky za rok minulý. Herný priemysel na Slovensku v číslach si prezrite na obrázkoch nižšie.

Komentáre