Velox Fama

Dnes vás privítala GLaDOS. Ľubovolný text prehovorený do audia s hlasom napríkald GLaDOS, alebo aj Hal-a zo Space Oddysei 2001 alebo ďalších si nechjate spraviť na webe 15.ai. Je to fun.

Jeden z hlavných dôvodov, pre ktorý milujem hry je ich presah do množstva ďalších médií. Hudba, stolové hry, digital art a samozrejme knihy. Zing.cz zrecenzoval obrovskú a prekrásnu knihuAssassin’s Creed 2500 Let Historie„, ktorá predstaví epochy a postavy z AC hier.

Jedna z najlepších JRPG posledných rokov, Persona 5 dostáva spinn-off Persona 5 Strikers, kde si zahráme nový príbeh a vyskúšame realtime bitky s množstvom nepriateľov naraz. Čekujte trailer a Zing už spísal svoje dojmy po dohraní.

Microsoft ukázal exkluzivity, ktoré tento rok prídu na Xbox. Zoznam je véééľmi dlhý. Je síce plný hlavne menších titulov ale aj tak je toho prekvapivo veľa. Ak si chcete o každej hre niečo prečítať a pozrieť trailer presmerujem vás rovno na Zing.cz alebo na Sector.sk.

Seriálový The Last Of Us mení režiséra. Johan Renck (Chernobyl) tak odchádza a prichádza Kantemir Balagov (Closeness alebo Beanpole). Obávam sa, že sa práve začal kolotoč ála Unchertd film, kde sa vymenilo asi šesťdesiatosem režisérov a točí sa to snáď 5 rokov. Dúfajme, že nie.

Na Slovensku v roku 2020 vznikol slušný počet hier väčších, či menších, na všetky možné platformy a Sector nám spravil tú službu a všetky ich pozbieral do jedného článku. Odporúčam a ďakujeme.

Ak vás chytil Beat Saber tak si čeknite Song Beater od Slovenského štúdia Playito. Trailer nižšie a viac o hre na Sectore.

Hitman III je na pultoch kamenných aj digitálnych obchodov a zdá sa, že ide o prvého kandidáta na GOTY. Recenzie zo sveta sa držia číslami pri strope a vyzerá to naozaj na kvalitnú a dobrú hru. Z lokálnych médií ho zrecenzoval Zing.cz na 9/10 a Vortex na 7/10 (video recenzia nižšie). Niekoľko recenzií zo sveta :

 • VG247 5/5
 • EGM 5/5
 • GamesBeat 5/5
 • IGN 9
 • PC Gamer 90
 • GameSpot 9
 • Game Informer 9
 • Push Square 9
 • Destructoid 9
 • PCGamesN 8
 • The Gamer 4/5
 • Hardcore Gamer 3.5/5

Santa Monica Studio možno nepracuje len na GoW Ragnarok. Zháňajú totiž art directora, ktorý položí estetické piliere nového, neoznámeného titulu. Jasné može to stále byť Ragnarok ale, čo keď …

Valve sa pri práci na Alyx zapáčilo robiť singleplayerové hry a vracajú sa tak k ich v’vyoju. Vraj pracujú na niekoľkých tituloch. Gabe samozrejme mlčí o všetkom vrátane ďalšie riadneho Half-Life ale hey, toto je jasné.

Ďakujeme opäť monopolu na poli porovnávania Digital Foundry, že sa pozreli na čerstvého Hitmana III na konzolách.

Californské ukusnuté jabĺčko vraj pracuje na VR headsete. Nesie označenie N301, má konkurovať všetkým už vydaným VR headsetom a samozrejme že bude výkonný a drahý a pôjde o gadget pre náročných. Zatiaľ však nevieme, čo podľa Apple znamená výkonný ani drahý. ale uvidíme.

Na PS Store pre PS5 je demo Resident Evil Village. Kto ju má môže sťahovať, kto nie môže pozerať nižšie.

Uncharted film bol odložený. Je už natočený a už ssa robí len postprodukcia, no pre koronu ho radšej posunuli. Zakrúžkujte si 11/2/22.

Komentáre