Velox Fama


Recenzie


Legenda je späť a v plnej kvalite aj sile. Return To Monkey Island je podľa recenzií to, po čo sme chceli. Riadne, zábavné, vydarené pokračovanie Monkey Islandu. Sector. dal v recenzii 8,5/10, Vortex dal 8/10,

FIFA, ako každý rok, vychádza aj tento a recenzie FIFA 23 sú vo všeobecnosti spoko s priemerom niekde okolo 80/100.

Po dlhom predlhom čase vychádza ďalšia hra do legendárnej série Valkyrie. Tá je tu s nami od 1999 od Playstation 1 ale najznámejšia sú Valkyrie Profile hry z éry PS2. Nová Valkyrie hra od Square Enix s podtitulom Elysium ale nerobí veci tak dobre, ako jej predchodcovia. IGN hru hodnotí ako ľahký nadpriemer so známkou 6/10 a Kotaku hru cíti ako spin-off pôvodnej Valkyrie Profile, ktorý zachraňujú zábavné boje.

Scorn vychádza. Atmosferický horror výrazne inšpirovaný H.R.Gigerom (Votrelec) vyzerá IMHO fantasticky a je nechutný, slizký, príťažlivý a sexy. Recenzie majú priemer niekde okolo 7 s hodnoteniami od 4 po 10, takže ako komu hra sadla. Sector dal hre 8,5/10, Zingu hra sadla na ľahký nadpriemer s hodnogtením 6/10,

Očakávané pokračofanie Plague Tale už mnohý z nás hrajú. Pre nerozhodných vedzte, že recenzie ukazujú smerom ku kvalitnej hre. Priemer recenzií je okolo 85/100. Ako vždy, Vortex ponúka komentovaný gameplay.

Aj jedna z najlepších hier posledných rokov, Persona 5, vyšla na PC a zbiera recenzie podobné tej z Playstation. Desinky a devinky a sem tam aj nejaká 8,5. Napríklad God is a Geek, Nintendo life, Game Rant, Windows Central to cítia na 10, PC Gamer dal 94, Xbox Era 88 a COG Connected 85. Sector dal ešte PS4 verzii 10/10.

Nathan Drake zavítal na PC a Uncharted Legacy Of Thieves zbiera recenzie. Vysoké recenzie, priemer okolo 86/100. Sector dal 9/10, český Eurogamer je tiež nadšený,


Jednou vetou


Po návrate z GamesComu začali všetci spisovať, čo tam videli a zažili a hlavne, aké to je. Sector takto videl Jagged Alliance 3 v pohybe a spísal svoje pozitívne dojmy s netajenou radosťou.

Vynikajúco vyzerajúca budovateľská stratégia/menežmentovka Gord plná Slovanských mýtov a iných nástrah na GamesCome nechýbala a Sector sa na ňu zblízka pozrel s dvoma developermi. Komplet dojmy sú na ich webe, nižšie prikladám 16 minútový gameplay s komentárom.

Čakanie na tretiu sériu seriálového Witchera (teda na leto 23) si budeme môcť skrátiť prequelom Blood Origin na vianoce od 25. Dozvieme sa , ako došlo ku konjukciám sfér.

„Nová“ verzia PS5 má 6NM čip a spotrebu menšiu o cca 20 až 30 W.

Hugh Jackman bude hrať Wolverina v Deadpool 3 a keďže ide o Deadpoola, bolo to adekvátne ohlásené.

Company Of Heroes 3 bolo odložené na 23/2/23.

Square Enix Montreal je štúdio zodpovedné za Go tituly (Hitman GO, Lara Croft Go). Nedávno ho od SE odkúpil Embracer a štúdio bolo premenované na ONOMA.

Witchfire bolo odložené z vianoc 22 na začiatok 23.

Vylepšený DualSense Edge pôjde do predaja s cenovkou 240 €. Dosť veľa. Na druhej strane za tú ecnu dostanete obal na carry case a množstvo doplnkov na vymenenie.


Fallout oslavuje 25. narodeniny. V septembri 1997 som sa vydal s vault dwellerom na cestu, ktorá trvá dodnes. IMHO soundtrack od Marka Morgana z F1 má dodnes najlepšiu atmosféru. Všetko najlôepšie a glasses up na ďalších 25 rokov.

Prvý trailer na seriálový The Last Of Us naznačuje mimoriadne vydarenú atmosféru aj setting zhodnú s hernou predlohou. Neviem kedy budúci rok uvidíme seriál na HBO Max ale rozhodne sa veľmi teším.

Slovenská Die By The Blade vyjde 3/11 tento rok na PS5/4, XSX/S+O a PC. DBtB je netradičná bojovka s ostrými mečmi a one hit kill.

Česká sci-fi ťahovka The Silence Of The Sirens je duchovný nástupca HoMaM III v scifi kabáte. Krása. Nielenže sa tým autori netaja, ale priamo sa tým chvália. Hra bola čerstvo ohlásená a neviem dátum vydania, aj keď 23 vyzerá ako pravdepodobné a samozrejme, pravdepodobne len na PC.

Videli ste už Cyberpunk Edgerunners. Nie?! Toto anime je jedným z benchmarkov a aj keď nie ste fanúšikmi anime, toto je povinná jazda. A teraz kk novinke. 2B z Nier sa tiež dočká anime s názvom NieR: Automata Ver. 1.1a. Nižšie prvé dve ukážky z anime. Pozor, anime sa bude vraj výrazne líšiť od hernej predlohy.

EA predstavil roky vyvýjanú hru Wild Hearts a ak ste fanúšikmi naháňaňia a lovenia veľkých príšer ála Monster Hunter zbystrite svoje zmysli. Na hre nepracuje interné štúdio EA ale Tecmo Koei. Budete loviť veľké príšery v krásnom prostredí, v co-ope, v obrovských uzatvorených zónach a vytvárať si predmety a používať nápadité gadgety. Hra vyjde už 17/2/23. Prvý gemaplay nižšie je nadupadný, úprimný a vyzerá nármane zábavne. Za mňa hlavne gadgety a zbrane.

Google to opäť urobil. To čo tak neslávne rád robí. Ukončil službu bez upozornenia vopred. Google Stadia končí. A vývojári, ktorý pracujú na hrách (aj) pre Stadiu sa to dozvedeli rovnako ako ja, teda z pressu. This is sooooo Gooogle.

Nižšie si čeknite prvý trailer z remaku Dead Space.

Hermen Hulst, číslo 1 v Playstation, naznačil, že nové first party AAA tituly vyjdú vždy najskôr na PS5 a po roku aj na PC. Toto však neplatí pre first party live service hry, ktoré vyjdú zároveň na obe platformy.

Najnovší Need For Speed sa volá Unbound a naozaj má kopec anime prvkov. A z prvého traileru vyzerá ako pokračovanie Undreground a ja som pišťal od radosti. Vytunené autá, do toho A$AP Rocky a dobre postrihaný trailer a som namäkko. Žial, prax ukazuje skôr malú šancu na nejaký prelomovo zábavný NFS. Predchádzajúce diely sa všetky tvárili že budú najlepšie a vlastne boli všetky rovnaké. Komplet zoznam aút v hre si čeknite na webe Zingu, a že je riadne nadupaný.

Nintendo na evente ukázalo trailer na čerstvý Mario animovaný film. Dabovať hlavné postavy budú zvučné mená ako Jack Black alebo Chris Prat. To najdôležitejšie nižšie, prvý trailer.

CDPR predstavil svoju budúcnosť. Firma prešla zmenou prístupu k vývoju a má obrovské plány. To je vynikajúca správa pre nás, lebo nás čaká množstvo hier od CDPR v najbližších, povedzme, 10 rokoch. CDPR hovorili o projekte Hadar, čo bude úplne nová IP. Ďalej projekt Sirius, čo bude Witcher hra s úplne iným prístupom (?) od The Molasses Flood (jedno zo štúdii patricich CDPR), potom projekt Polaris je kódové označenie novej Witcher trilógie, projekt Canis Majoris je príbehový open world RPG Witcher titul od tretej strany a nakoniec projekt Orion, čo je pokračovanie Cyberpunku. Dátumy a roky nevieme. Vieme aspoň, že budúci tok dorazí Phantom Liberty DLC pre Cyberpunk 2077 a ešte tento rok next-gen patch pre Witchera.

Ed Sheeran a Pokemoni sa spojili v milej popovej pesničke Celestial, ktorá sprevádza najnovší Pokemon titul na Switch – Scarlet & Violet.

Vybraní influenceri dostali krabicu s pizzou, na ktorej je napísané Aku Aku’s Steam-In Pizza Shack. Na spodnej strane krabice sa uvádza (v preklade) „Vyskúšajte našu novú Wumpa pizzu za $12.08“. Inými slovami, 8/12 na The Game Awards bude pravdepodobne oznámený nový Crash Bandicoot.

Stačí prvých pár tónov zo syntetizátoru aby ste rozpoznali legendárnu Mortal Combat pesničku. Mortal Combat je tu s nami 30 rokov. Congrats a glasses up na ďalších 30.

Financie – uvedené sumy sú v $: Protimonopolné schvalovanie akvizície Activisionu Microsoftom v Brazílii vyplavilo niekoľko zaujímavých čísiel. Dozvedeli sme sa, že MSku predplatné Game Pass zarába miliardy ročne. Skoro tri. Ďalej aj to, že medzi Q2 2022 a Q3 2022 pribudlo 5 miliónov predplatiteľov. Pre porovnanie, podarilo sa leaknuť koľko zaplitilo Sony a MS za Ark Survival Evolved v ich predplatných službách. MSko zakrvácalo 2,5 mil. za prvých 6 mesiacov ASE v Game Pass (v leaknutom dokumente sa uvádza ah, že hra bude v služne natrvalo) a ďalších 2,3 mil. za príchod Ark 2 do Game Pasu keď vyjde a bude tam 3 roky po vydaní. Na druhej strane, Sony mala ASE v PS+ v marci a stálo to 3,5 mil. ASE je pritom stredne veľká hra, je možné, že AAA tituly idú vyššie. Šepká sa, že Marvel’s Guardians Of The Galaxy stálo 5-10 miliónov.

Režisér Chrisotphe Gans, ktorý budúci rok začne natáčať reboot Silent Hill filmu tak trochu prezradil, že sa pracuje na nových Silent Hill hrách, áno, množné číslo. Šepkalo sa to už dlho, teraz je to neoficiálne potvrdené a myslím si, že Konami sa za toto po ňom povozí.

Bayonetta 3 v čerstvom trailery.

Vyzerá to tak, že budú nový SIMSovia. A budú pekný.

Final Fantasy XVI sa opäť ohlásilo dlhším trailerom. Hype level over 9000.

Udiali sa dva dôležité hororové eventy. Konami rozprávalo o Silent Hille a Capcom o Resident Evil. Pozrime sa v skratke čo bolo ohlásené. Všetky príslušné trailery pod textom.

Silent Hill 2 príde na PC a PS5 (ročná exkluzivita) a pracujú na ňom v Bloober team, autori Medium, takže atmoška by sa mohla podariť. Oznámený bol aj Silent Hill Townfall od No Code (Observation). Return to Silent Hill je čerstvo oznámený film. Čo je Silent Hill Ascension nikto nevie, vraj to má byť Silent Hill zážitok nejakého typu. Posledný je Silent Hill f od Neobrands, ktorý už majú za sebou nejaké remaky Silent Hill hier

9/11 vyjde God Of War Ragnarok a väčšina redakcií už ostošesť recenzuje. Embargá na recenzie ešte platia, takže zatiaľ si môžeme dopriať ochutnávky v podobe dojmov z hrania a že sú všetci veľmi, veľmi nadšený. Prečítajte si dojmy na Zingu, Sectore, českom Eurogamerovi a na Vortexe aj s videom.

Amsterdam z CoD Modern Warfare 2 je ohurujúci. Vyzerá ako živý, skutočný. Prekrásne. Posúďte sami.

Komentáre


Tagged: