Velox Fama


Recenzie


The Last Of Us Part I je vonku, opäť. Pôvodná hra vyšla na PS3 14/6/13. Remake ju prezliekol do 4K kabátu s množstvom accessibility možností. Recenzie naznačujú, že je to rovnako dobrá hra, ako bola jej pôvodná verzia. Priemer recenzií sa pohybuje okolo 89/100. Zing ju ohodnotil na 9/10, Český Eurogamer opisuje prečo si hru opäť užil, . Samozrejme, DF urobilo, čo mu ide najlepšie, rozobralo nové TLoU na pixely.

Steelrising, soulslike mlátička so steampunkovými robotmi v čase Francúzskej revolúcie bola očakávaná hra. Dobre vyzerjúca, s chytlavým gameplayom a originálnym zasadením. Hra vychádza a recenzie sa zatiaľ hýbu v ľahkom nadpriemere okolo 72/100. Zing dal 7/10, Sector obdobne 7/10,

Deathloop, ex-Playstation exkluzivita vyšla na PC. Podľa recenzie je Kotaku spokojné.


Jednou vetou


Sony bez tlačovej správy a akéhokoľvek PR potichu uviedla na trh model Playstation 5 s označením CFI-1202B (bez mechaniky) resp. CFI-1202A (s mechanikou) ktorý je lahší. Váži len 3,4 kg oproti 4,5 kg pri launchi.

Hangar 13 krátkym Tweetom potvrdil prácu na novej Mafia hre, ktorá je ešte roky ďaleko, ale pracuje sa na nej.

Vražedné české vankúše – Bulánci vyjdú na jeseň 14/11.

Pán Masajasu Ito pracoval v Sony od roku 1986 a pracoval na designe monitorov k PS1, na perifériách pre PS2, na PSP, PS3 a na PS4 pracoval na hardware aj software. Tento šikovný pán zo Sony odchádza, do dôchodku. Ďakujeme a prajeme dlhý, príjemný a aktívny dôchodok.

Nový Battlefield bude opäť mať aj singleplayer kampaň. Pracuje na nej novozaložené EA štúdio Ridgeline Games. Mimochodom, BAttlefield oslavuje 20 rokov. Congrats a glasses up na ďalších 20.

Svoje dojmy z hrania Bloodbornovky Lies Of P na GamesCome dal dokopy Sector. 20 minút gameplayu a potom ďalších 40 si čeknite nižšie.

Playstation VR 2 nebude spätne kompatibilné s hrami na PS VR 1. Šepká sa, že medzikonzola, vychádzajúce v strede cyklu by mala mať prenosnú BD mechaniku. Bude z naj tak valstne digitálna PS5 s pripojjiteľnou mechanikou. Vraj bude menšia a lahšia a mechanika pôjde pripojiť tak, že ani nebude vyzerať, že je odpojiteľná. Ak ale plánujete kúpu PS5 smelo do toho, táto verzia PS5 len tak skoro nevyjde, ak je to vôbec pravda.

Film Gran Turismo má obsadenie. Orlando Bloom, David Harbour (a.k.a. Hopper zo Stranger Things) a Archie Madekwe.


Sonic Forntiers postupne ukazuje svoje možnosti aj gameplay. Ten nižšie je ešte z GamesComu.

Hogwarts Legacy vo videu nižšie predstavuje spoločenské miestnosti.

Kratos a Loki errr… pardon Atreus ukázali nový gameplay, nových nepriateľov aj nové štíty a v druhom videu sa krátko pozrieme do Svartalfheimu – krajiny trpaslíkov.

Ak ste profesionálny sniper a v geelee sa aj sprchujete, nová camo PS5 aj s camo doplnkami vám určite zapadne do vášho camo setupu v obývačke.

Ak vlastníte PS VR, pravdepodobne poznáte, ak ste rovno nehrali, mulitplayerovú strielačku Firewall Zero Hour. Jej nástupca, Firewall Ultra príde na PS VR 2.

Ubisoft mal veľkú akciu Ubisoft Forward kde predstavil množstvo nadchádzajúcich Assassin hier. Pozrime sa na to. Ak máte záujem o komplet video z akcie komentované Vortexom tak nech sa páči na TouTube. Rumorovaný AC Mirage je realitou a trailer na túto menšiu AC hru si rovno pozrite nižšie spolu s detailným rozobratím traileru. Ako sa šepkalo, budeme sa pohybovať v Bagdáde v 9. storočí v koži mladého Basima. Hra sa má vrátiť ku koreňom, rozumej až k ACI a II. Menej RPG prvkov, jedno mesto ale pozrieme sa kde tu aj mimo neho a vrátia sa davy ľudí v uliciach, aké si pamätáme od Arna z Francúzskej revolúcie (AC Unity). Hra vyjde niekedy v 2023 a už si ju môžete predobjednať na oficiálnych stránkach vo viacerých verziách vrátane kolektorky.

Začína sa nová éra Assassins Creed hier a patriť sem budú práve ohlásené tituly s podtitulom Codename XY. Pravdepodobne až v roku 2024 príde konečne aj AC z Japonska. AC (zatiaľ) Codename Red sa bude odohrávať vo feudálnom japonsku a čakajú nás samurajovia aj ninjovia.

Medzi čarodejnice stredovaku sa pozrieme v AC Codename Hexe. Ten by mal vyjsť po Codename Red, takže 25, 26? Ubisoft k novej generácii hier oznámil aj AC Infinity, čo by mal byť nejaký hub, cez ktorý sa bude riešiť multipalyer pre všetky AC hry. Nájdeme tam všetky hry vrátane expanzií a DLC na jednom mieste. Miesta v histórii tam budú pribúdať spolu s multiplayerom. Ako veľmi bude každá hra prepojená s Infinity hubom zatiaľ nevieme.

Do starej číny a na mobiloch sa pozrieme v open world hre AC Codename JADE.

Ďalej sme sa dozvedeli že Netflix pracuje na AC seriály a že posledné DLC do Valhally s názvom The Last Chapter vyjde ešte tento rok.

Ubisoft samozrejme nehovoril len o AC hrách. Veľa sa hovorilo aj o Skull And Bones, prvej hre od Ubisoftu s vyššou cenovkou zodpovedajúcou dobe, o Trackmanii, o Riders Republic, o The Crew 2, Rainbow Six mobile a ďalších hrách. Perfektne to celé spísali na Vortexe.

Slovenský titul Hodurove Deti bude audio hra všetkých hráčov vrátane tých so zrakovým postihnutím. Na StartLabe môžete projekt poporiť. Potrebuje zozbierať 3000€ a to si už môžete vyskúšať demo na PC, Mac aj Linux. Hra je inšpirovaná severskou mytológiou (Hodur bol slepý Severský boh) a slubuje jedinečný audio zážitok.

Okrem Ubisoft Forward prinieslo Nintendo Direct. Oznámený bol nástupca Zeldy s podtitulom Tears Of The Kingdom, druhý Octopath Traveller, Pikmin 4 a dlho skloňovaný a očakávaný port Golden Eye 007, zakladateľa FPS multiplayeroviek (príde aj do Game Passu). Dozvedeli sme sa že Bayonetta 3 vyjde 28/10, čo to o Epansion Pass Wave 2 do Xenoblade Chronicles 3 a oznámený bol Just Dance 2023. Kompletne to fantasticky ako vždy zhrnuli na Vortexe. Resident Evil 2,3, VII a Village prídu na Switch. Na záver čerstvý gameplay z tretej Byonetty.

No a po Ubisofte a Nintende zavesilo svoj čerstvý State of Play aj Sony. To znamená čerstý story trailer na GoW Ragnarok, ohlásený Tekken 8 (vyjde len na PC, PS5 a XSX/S), Hogwarts legacL dostane na Playstation exkluzívny dungeon s quest linou Haunted Hogsmeade, remake Yakuza Ishin – po novom Like A Dragon Ishin oznámilo štúdio Ryu Ga Gotoku, už mimo State Of Play aj Yakuzu 8. Respektíve, vyzerá to tak, že Yakuza sa odteraz bude volať Like a Dragon a tá nová ponesie číslovku 8 a akčnejší spinn-off sa bude volať Like A Dragon Gaiden. Team Ninja odhalila ambiciózny Samurai titul Rise Of The Ronin. Pôjde o RPG z feudálneho Japonska v roku 1863.

Zároveň si prvý bežný smrteľníci ale stále len press vyskúšali PS VR 2 a dojmy sú veľmi pozitívne. Vyzdvihujú napríklad konštrukciu, komfort pri používaní a najviac chválený bol eye tracking. Ten v kombinácii s haptickou odozvou headsetu vraj funguje fantasticky v Horizon odbočke pre PS VR 2. Čo si o novom headsete myslí odborná verejnosť z Eurogamera, Polygonu, GameStopu a IGN spísalo Kotaku. Odporúčam tiež blog post na oficialnom Playstation blogu.

No a po Ubi, Nintende a Sony sa koná posledná veľká gamerská akcia a tou je samozrejme, ako vždy v septmebri, Tokyo Game Show. Takže Sonic Frontiers mesiac po GmaesCome priniesol čerstvý trailer na TGS, Forspoken sa tiež ukázala v novom traileri. Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion, remake Crisis Core FFVII z PSP vyjde na začiatku decembra 13/12, čo znamená, že sa veľmi teším na vianoce, veľmi. Ozaj, hra vyjde aj na Switch. Wo Long od Team Ninja sa predviedol na prezentácii Micorosftu (áno, MSko malo prezentáciu na TGS, MSko, ktorému sa v japonsku nidky nedarilo lebo tomu trhu nerozumie, ale začína sa mu dariť … pomaly). Elden Ring dostal prvý (pravdedpobone z mnohých) titul Hra Roka na Japan Game Award. Mimochodom, ak vás uchvátila hudba z Elden Rignu, môžete si ju konečne vypočuť na streamovacích službách ako Spotify. Hideo Kojima začal tesovať niečo nové (nie nevyhnutne hru) na čom pracuje na webe kojimaproductions.jp. Snáď sa na TGS alebo na Game Awards dozvieme viac. Jednou z prvých hier na Unreal Engien 5 bude The First Descendant, v ktorom budeme ochraňovať ludstvo pred inváziou za pomoci novoobjavených schopností. Doterajšie novinky z TGS prehľadne zhrnul Vortex. Ozaj ešte Wo Long, ktorého si v deme môžete teraz vyskúšať ale len do 26/9 tak sťahujte a skúšajte.

Niekto, volajme ho borec, leakol množstvo dát z GTA VI vrátane gameplay videí z rôznych štádií vývoja. Leak je skutočne z Grand Theft Auto VI. Aj by som ich sem postol, ale, samozrejme, odvšadial boli tie gameplaye stiahnuté. Teraz sa, tento borec z ktorého sa vykľul hacker, vyjadril, že by rád uzavrel obchod s Rockstarom a že má k dispozícii komplet zdroják GTA V aj VI.

Na Capcom evente ohlásili expansion pre RE Village, RE 2,3, VII a Village prídu na Switch (to už viete), nový trailer na remake RE4, nechýbali čerstvé zábery zo Street Fighter 6 a ďalšie hry. Vortex to má celé kvalitne a stručne spísané.

Gigerom prudko inšpirovaný SCORN ukázal prekrásne odporný gameplay. Njoy.

Battlefield oslavuje 20 rokov. Gratulujeme, to uz tu bolo a glasses up na ďalších 20.

Komentáre


Tagged: