Velox Fama


Recenzie


The Quarry od Supermassive Games zbiera v recenziách vysoké známky. Vortex hru ohodnotil nadpriemerom za 7/10,

  • GamingTrend – 95
  • Gamespot – 9
  • Wccftech – 9
  • Game Informer – 8.5
  • Stevivor – 8.5
  • VG247 – 4/5
  • Hardcore Gamer – 3.5/5

Retro pixel-artová mlátička s ninja korytnačkami Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge je vonku a dopadla fantasticky. Recenzie sú spokojné, však posúdte sami nižšie. IGN dalo 8/10, Sector 8,5/10, Vortex 8/10.


Jednou vetou


Sony oficiálne predala viac ako 20 miliónov Playstation 5. Gratulujem.

Sector si zahral Slovenskú, krvavú bojovku Die By The Blade a zhrnul svoje dojmy v článku.

Už hráte Diablo Immortal. Hrajte, aj ja hrám, len tam nelejte peniaze, žiadne. Tá hra nás všetkých ponižuje, uráža, je nechutne predátorská a to nehovorím o Blizzarde. Mimochodom, niekto si dal tú námahu a spočítal, koľko dolárov vyjde upgrade postavy na najsamvyššiu možnú úroveň – je to 110 000.

Šepká sa, že ďalší Crash Bandicoot bude multiplayerová, resp. co-op záležitosť.

Autori Days Gone, Resistance, Uncharted na Vitu a množstva ďalších hier, Bend Studio, sú s nami už tridsať rokov. Predstavili nové logo a vraj kutia novú IP (škoda že Days Gone 2 nevyšlo).

Vo veku 84 rokov nás opustil bývalý riaditeľ Sony, ktorý uvádzal na trh PS2 a PSP. Ďakujeme a R.I.P. Nobujuki Idei.

Ak si chcete vyskúšať Resident Evil Village, teraz, v tomto prehliadači, len sa prekliknite na demo hrateľné cez browser. Njoy.

Jason Schreier tvrdí, že nový God OF War Ragnarok vyjde novembri tento rok. Dúfajme.

Blizzard spustil prihlasovanie do uzatvorenej Diablo IV bety. Prihláste sa.

Bethesda potvrdila, že Fallout 5 bude a príde na rad po Elder Scrolls VI. Čiže niekedy v roku dvetisíctridsať … osem.

Nové PS+ odštartovalo a doplatil som si upgrade na Premium, aby som si všetko vyskúšal. Už mám naťahaný Death Stranding Directors Cut, Returnal, Ghostrunnera a cez stream som si vyskúšal Duke Nukem Forever z PS3 a bolo to fajn. Ping pri streame bol asi 0,3 sekundy a občas klesol na ešte menší, ale neprekážal i a skúsenosť bola príjemná. Pri nie FPS hrách bude streamovanie úplne pohodlné a bez problémov hrateľné.


Zhrnutia z game festov


Namiesto E3 tu máme v júli viacero online akcií a udržať krok so všetkým oznámeným, keď to máte ako hoby a nikto vám za to neplatí, je prakticky nemožné. Tak si pomôžem profíkmi.

Kompletný súhrn zo Summer Game Fest 2022 spísali na Vortexe. Ten sa venoval blockbustrom a uvidíte TloU P1, Street Fighter 6, votrelcov, sci-fi horror Callisto Protocol, samozrejme CoD MW II, Witchfire, Flashback 2, Layers Of Fears a množstvo ďalších.

Zing pekne pokryl IGN Expo. IGN uviedlo obrovské množstvo menších a indie titulov. V poste nájdete 46 trialerov :O. Tak sa pohodlne usadte.

Opäť Vortex dal dokopy všetko dôležité z PC Gaming Show. Čaká vás Hlaf-Life Alyx Levitation, System Shock, Gigerovský horor Scorn a kvantum, naozaj kvantum ďalších hier.

K tomu video súhrn z Vortexu toho najdôležitejšieho vo videu zo soboty 12/6 polepené z rôznych akcií.

Sector pekne v skratke spísal to najdôležitejšie z Xbox/Bethesda akcie. MSko ukázalo Starfield, Forzu, Redfall a ďalšie hry a DLC. Inak hry od Riot games prídu do Game Passu.

Capcom ukázal update pre RE7, RE2 a RE3 pre PS5 a Xko s Ray-tracingom, podporou 4K, vyšším frame rateom a 3D audiom. Ukázali aj komentovanú ukážku, kde sa mihne aj nejaký gameplay z remaku RE4.

Nejlpešie demá zo Steam Next Fest-u v troch zoznamoch na Setore alebo na Vortexe si niektoré z nich aj zahrali.


Pobehovanie Sonica v open world Sonic Frontiers sme už videli, je čas na ukážku bojov.

Rollerdome od autorov vynikajúceho OlliOlli je namakaná cell-shadeová akcia kde budete z kolieskových korčúl bazukou ničiť protivníkov v deathmatchi. Ani nemúsíte dlho čakať, hra vychádza 16/8.

Všetci sa tešia na remake Resident Evil 4. Kým však vyjde majú žúrku porovnávači.

Vo Fortnite už nemusíte stavať budovy a rúbať drevo a aj keď to bol jeden z pilierov tejto hry, zrušenie stavania vraj spravilo z Fortnite lepšiu hru. Epic pokračuje a asi bude aj FPS mód.

Ak ste si práve kúpili Samsung televízor (práve čítaj ako modelový rad 2022) tak si bežte dokúpiť nejaký ovládač (Xbox, Dualsense …) a od 30/6 môžete hrať hry streamované cez aplikáciu Game Pass na Samsung TV. Samozrejme treba aj dobrý connect ale to je na Slovensku málokde problém.

Sony, na začiatku jesennej sezóny, 2/9, vydá The Last Of Us Part I. Pôjde o remake TloU 1, bez multiplayeru, s krajšou grafikou a vyjde aj na PC. Okrem toho Sony kutí veľkú, samostatnú, čisto multiplayerovú odbočku The Last Of Us. Tá vraj začala ako MP pre dvojku a prerástla do samostatnej hry. Samozrejme, porovnávačky nižšie.

NC Soft si zobral Unreal Engine 5 a pracuje na fotorealistickej hre ála Heavy Rain alebo Beyond Two Souls s názvom Project M.

Xbox a Bethesda na svojom showcase ukázali nabúchaných 12 mesiacov. Ak máte doma Xko čaká vás množstvo titulov, na ktoré sa môžete tešiť, medzi inými napríklad nová Forza Motorsport (vyjde na jar 2023), Gigerovsky krásny horor Scorn,

Blizzard ukázal videá z Diablo IV, predstvil piatu triedu aj rok vydania. Hra vyjde v 2023 na PC/XSXaS/PS5, bol predstavený Necromancer a aj ukázaný nový gameplay z Xka. Njoy. Ak chcete skúsiť šťastie prihláste sa a možno vás vyberú do otvorenej bety D4. Link je v sekcii Jednou Vetou.

Hideo Kojima pracuje na novej hre pre Xbox. Aj keď to veľa ľudí vníma ako zradu, nič také sa nedeje. Vzťahy so Sony aj po tomto ohlásení a hovnáde (shitstorme) od fanúšikov na Kojimu sú v poriadku a dobré. Ide o úplne novú hru a osobne pochybujem, že by to bola Xbox exkluzivita.

Wo Long: Fallen Dynasty je sekačka od autorov Nioh Team Ninja a v spolupráci s Koei Tecmo. Hra sa točí okolo čínskej histórie a samozrejme že budú aj draci, démoni a bojovníci.

Overwatch 2 vyjde 4/10.

21 minút mlátenia v Street Fighter 6. Njoy

Square Enix na svojom evente predstavil druhú z (oficiálne potvrdenej) trilógie remaku Final Fantasy VII. Druhou hrou bude Crisis Core FFVII Reunion a je to remake dokonalého Crisis Core FFVII z PSP. WOoohooo !!!

Dragons Dogma II je oficiálne ralitou. To je všetko čo o nej zatiaľ vieme. Ešte že pobeží na engine RE7.

Detailne predstavený Starfield rozobrali v Digital Foundry na pixely v 16 minútovom videu. Vyzerá perfektne, veľa kvalitného marketingu dvíha očakávania do nebies, no internet sa zhoduje, že zatiaľ to vyzerá na osud Cyberpunku 2077.


Filmová a seriálová tvorba


Začína sa tvoriť množstvo seriálov a anime založených na herných brandoch. Je ich toľko, že tentokrát sú zhrnuté v samostatnej sekcii.

Netflix má na tomto trende leví podiel a prinesie napríklad CGI Sonic Prime.

Cyberpunk Edgerunners je anime založené na Cyberpunku 2077 od CD Projekt Red.

Na Hulu príde Prey, prequel k Predátorovi.

Netflix ďalej pracuje aj na novej Castlavanii, nie tej čo tam už je, ale na ďalšej. Castlevania: Nocturne bude o potomkovi rodiny Belmont.

Anime zo sveta Dragon Age príde na Netflix.

Tekken dostane tiež svoje Anime. O mladom Jin-ovi, keď žil s Jun.

Šepká sa, že film Gran Turismo bude sledovať príbeh Lucasa Ordóñeza, čo nie je vymyslená osoba ale skutočný žijúci gamer, ktorý sa cez GT Academy vytiahol do skutočného pretekania. Film vraj uvidíme 11/8/23. Režírovať ho bude Neil Blomkamp (District 9).

Komentáre