Velox Fama (24.3.2016)

noZerOne Logo 2014 Velox Fama 362x362

Microsoft sa predčasom nechal počuť, že zvažujú vylepšenie XBO. Podobný údaj vyšiel na povrch aj od Sony. Kotaku zistilo od 4 nezávislých zdrojov, že Sony by mohla prísť s updatom konzole, ktorý dvihne hlavne grafický výkon. Vylepšená Playstation 4.5 by dokázala vraj hry v 4K a zdvihlo by to aj možnosti PS VR.

Nový trailer na Warcraft film.

Hlavná hrdinka Senua z PS4 sekačky Hellblade na PS4 od Ninja Theory bude mať mimoriadne autentické facial expressions. Ako to robia? Odpoveď nižšie aj s druhým viedom o nej samotnej.

Dajme si úvod do príbehu nadchádzajúceho Mirror’s Edge Catalyst. V meste Glass, v ktorom žije cca 5 miliónov ľudí vládne konglomerát korporácií. Delí sa na tri časti. Anchor je najbohatšia časť kde nájdete výškové budovy, luxusné obchody aj kluby. Downtown je modernizované centrum mesta, sídlia tam vodcovské korporácie spolu s Elysium Corporation, čo je domovom svetových lékarských hláv. Nakoniec do View sa budeme chodiť kochať a oddychovať od rušných ulíc ostatných mestských častí. V meste nájdeme aj tri frakcie. Vládnuci Conglomerate je skupina 13 najmocnejších korporácií. Pre zisk si nechajú prevŕtať koleno a zapredajú matku. Založili aj bezpečnostnú zložku KrugerSec, ktorá nám bude kaziť naše behanie. Ďalšou frakciou sú Runneri. Sú to ľudia ktorí nechcú patriť ku Conglomerate a patrí k nim aj Faith. Runneri sa snažia vrátiť mesto do rúk ľudu práve doručovaním dôležitých zásielok za strašné lóve. Poslednou skupinou, IMHO Conglomerate v bielom je Black November. Tej šéfuje Rebecca Thane a preferujé násilné metódy. Terorizujú úrady a pracujú na revolúcii medzi zamestnancami. Po Story Traileri si ešte čeknite nejaké nové gameplay zábery z čerstvého Dev Diary.

Bude takto vyzerať ovládač novej Nintendo konzole NX? Uvidíme.

Nintendo NX Controller

nVidia na GDC predstavila novú GPU/CPU na výpočty náročnej fyziky podobne ako vo videu nižšie.

Z GDC sa k nám dostávajú aj trailery na vylepšené a krajšie dobre známe enginy. Nižšie si pozrite čo dokáže Unity a Unreal engine.

Shuhei Yoshida a.k.a. riaditeľ Sony osobne odpovedal na otázku, ako to teda bude s crossplayom medzi PS4 a XBO. Predchádzajúca zahmlená odpoveď „my už crossplatform play máme medzi PC a PS4“ veľa nepovedala a tak do rohu zatlačený Yoshida musel povedať viac. Volným prekladom povedal „Budeme v Sony interne debatovat, či je povolenie niečoho takého v našom najlepšom záujme. Tiež sa musíme pozrieť na obchodné podmienky užívania našej služby, či to s niečím nekoliduje“. Microsoft s XBO už niečo také rozbieha a plánuje v lete prepojiť PC a XBO v hre Rocket League. Túto funkciu má už aj PS4 s PC.

FPS MOBA od tvorcov Borderlands, Battleborn, bude mať od začiatku na výber 25 hrdinov. Teraz tá dobrá správa, v podobe balíčkov v budúcnosti pribudne po 5 hrdinov/balíček. Tých bude päť a teda celkový počet hrdinov by mal byť na koniec 50. Ďalších 5 balíkov, tentokrát platených, prinesie nové PvE operácie, skiny alebo gestá. Season pass pre tieto balíčky stojí 20€. Public β Battleborn na PC, PS4 a XBO bude 8.4.2016.

Sony na GDC potvrdila, že tento rok sa k rade PS4 exkluzivít ako Ratchet And Clank alebo Uncharted 4 pripoja aj dĺĺĺĺĺĺho očakávaný The Last Guardian a aj novinka od Guerilla Games, Horizon: Zero Dawn. Dokonca aj Gran Turismo Sport má vyjsť tento rok. Hurááá.

Gematsu získal z neoficiálneho zzdroja, že Square Enix vypustí Final Fantasy XV do sveta ešte tento rok. Dokonca uviedol aj presný dátum – 30.9.2016. Je to síce neoficiálny údaj, ale potvrdený z troch zdrojov. Oficiálny dátum by mal zaznieť na akcii Uncovered: Final Fantasy XV v Los Angeles 30.3.2016.

Kto kúpi nového epizodického Hitmana na PS4, dostane exkluzívny obsah. Aký predvedie už video.

A čo by to bolo za Velox Famu bez nového traileru na prsatý Dead Or Alive Xtreme 3. Njoy. Komu nestačí minútka môže investovať aj hoďku.

Viac ako 4 minúty nerušeného (rozumej nekomentovaného) a krásneho No Man’s Sky.

Prvé Fallout 4 DLC už čaká na stiahnutie. Neviete sa rozhodnúť či ísť do toho? Možno vás presvedčí trailer.

AMD predstavilo vlastný VR headset. Teda, ide skôr o kombináciu VR a AR, čiže to má bližšie k HoloLens ako k  Riftu. Volá sa Soulon Q a dokáže doladiť reálny svet o virtuálne prvky. Všetko bude počítať headset a tak sa môžete prechádzať a obdivovať všetko okolo seba.

Od 18.3. môžete digitálne ťahať na PS4 a PS Vita ďalšiu hru z japonskej shninobi série Senran Kagura s podtitulom Estival Versus. Pozrite si launch trailer, stojí za to.

Overwatch od Blizzardu sa hlási, pretože sa blíži máj, v ktorom bude public β , ktorú zas nahradí plná hra 24.5. Prvý z animovaných trailerov nám predstaví postavu z hry menom Winston. Podobných trailerov na Overwatch bude viac.

Na záver temný launch trailer na Dark Souls 3, ktoré sa dostanú do predaja 12.4.2016.

Beyond

Komentáre


Tagged: