Velox Fama

Sony zrušilo vývoj Days Gone 2. Dôvodom má byť zameranie Sony na vysokozárobkové blockbustery a to je, podľa mňa veľmi, nesprávny prístup. Sony tak presúva ľudí z menších, nie toľko výnosných hier na veľké triÁčka a podľa m%na to môže smerovať až k tomu, že prestane podporovať menšie/indie hry. Prispieva tak k rozdeleniu trhu na tých čo robia mega hry a tých čo robia indie hry. Začína to smrdieť naháňačkou za ziskom cez mŕtvoly. Z tohto súdka je aj správa, že v Sony pracujú na The Last Of Us remaku na PS5. Hra ktorá vyšla na PS3 v 2013, ramstrovaná na PS4 a teraz ešte raz dokonca v remaku ns PS5? IMHO zbytočné, ale uvidíme. Poďme ďalej, v Sony (podľa Davida Jeffa) pracujú na odpovedi na Game Pass od Microsoftu. Možno bude mať dokonca rovnaký predplatný model a nebude to integrácia PS Now v nejakej podobe do PS+, pretože PS Now nie je dostupné všade. Tak dúfajme, že to Sony neposere nejakými hamižnými pohnútkami, keď už sa cítia na koni. Keď už sme pri hamižných pochúťkach, s portovaním PS hier na PC už Sony začala a posunie sa ešte ďalej. Na mobily. Podľa inzerátov otvára divíziu mobilov, kam by mala priniesť God Of War a Uncharted a osobne predpokladám, že pôjde o staršie hry z týchto sérii, jednak pre nižšiu výpočtovú náročnosť a dvojak, tie novšie a najnovšie hry z týchto sérií potrebujú predať na PS4/PS5.

Ak sa vám páčilo Days Gone tak ako mne a sklamalo vás, tak ako mňa, že Days Gone 2 zrušili napriek tomu, že jednotka bola v čiernych číslach (rozumej v pluse), podpíšte petíciu a možno sa jej dočkáme. Fingers crossed, hlavne po tom, ako na nátlak gamerov Sony nakoniec nevypne PS3 a PS Vita story. 2/6 tak skončí len PSP Store. Takže unite fellow gamers!!! Na záver autor Days Gone pekne vyletel na všetkých hráčov, keď vyhlásil, že ak sa ti páči nejaká hra, máš si ju kurva kúpiť za plnú cenu (v originály „…buy it at fuckin full price.“). Reaguje tak na množstvo ľudí, ktorý hru kúpili cez bazár alebo vo výpredajoch za pár eurodolárov.

Chválený Outriders je podla Vortexu ľahký nadpriemer. V recenzii dostal 6/10.

Ako som vravel, alpha víkend Diablo II Ressurected priniesol množstvo gameplayov. Njoy.

Podľa leakov budú v Battlefielde 6 použité robotické psi. Čo bude ich úlaho nachám na predstavivosť, možno budúy mať mountnuté nejaké zbrane, kto vie. Čo sa týka levolution okrem kompletného zničenia budov prídu prírodné katastrofy ako tornáda, povodne a podobne. Viac by sme sa mali dozvedieť v máji. S BF6 príde vraj aj plnohodnotný mobilný Battlefield. Zatiaľ čo konzolový BF6 má vyjsť koncom roka, ten mobilný vyjde budúci rok.

Abe je späť. Oddworld: Soulstorm je vonku, na PS+ je tento mesiac v cene, a Zing hru zrecenzoval na príjemných 7/10, Vortex má podobné pocity rovnako za 7/10.

V roku 2019 Take 2 oznámil, že pracujú na BioShock 4 v novozaloženom štúdiu Cloud Chamber. Z čerstvého inzerátu sa dozvedáme, že hľadajú niekoho na nezabudnuteľné príbehy v otvorenom svete. Aj keď hru skôr ako za dva-tri roky neuvidíme, ide o prvú väčšiu správu týmto smerom.

Porovnanie pôvodných Mass Effect-ov a tých z čerstvého remaku celej trilógie.

Český simulátor bezdomovca Hobo: Tough Life sa práve prekláapa z Early Access do verzie 1.0 a teda vychádza aj krabicovo. Dojmy z hrania spísal Zing. Vrele odporúčam prečítať a pozrieť videá. Vortex tiež zrecenzoval tento zaujímový český počin. Recenzia dopadla na 6/10.

Z GORDu sa vyklula výborne vyzerajúca Slovanská stratégia v ktorej si založíte mestečko ála Settlers, musíte sa starať o pohodu svojich ľudí a zároveň odrážať útoky mýtických príšer na vašu dedinu. Nechýbajú výpravy z dediny a preskúmavanie sveta. Vyzerá to vymakane. Posúďte sami.

Days Gone, podľa mňa fantastická zombie hra pôvodne exkluzívna na Playstation dorazí na PC 18/5. Aké vylepšenia ponúkne zhrnul krátky trailer. Ak ste hru nehrali a vlastnite gamerské PC určite neváhajte.

Returnal masíruje, pretože hra je v podstate už tu. V najnovšíh videách sa venuje nepriateľom a nižšie 45 minútový gameplay od Sectoru. Obbjavujú sa aj prvé dojmy. Kľudne si doprajte tie od Kotaku alebo od Zingu aj so záznamom zo streamu.

Resident Evil Village vychádza už onedlho, 7/5 a v ďalšom trailery sa dozvieme čo to o upgradoch. Capcom tiež zverejnil v akých rozlíšeniach pobeží hra na ktorej konzole. Za mňa perfektná tabuľka a zaviedol by som ju ako povinnú jazdu teraz tak aspoň na rok ku každej hre. Pod novým trailerom nájdete aj porovnávačku medzi PS4, PS4 Pro a PS5 a ešte nižšie nájdete gameplay demo tak, ako cez neho prešiel Zing. Inak demo si nenechajte ujsť, vraj je náramne zábavné.

Nier Replicant ver.1.22474487139… sa tiež chystá na pulty obchodov (vychádza 23/4) a môžeme očakávať akciu v Nier kvalite. Dovted ukojte svoj hlad 15 minútovým gameplayom nižšie.

Už dávnejšie avízovaný Horizon Zero Dawn Complete Edition je už dostupný zadarmo na PS Store v rámci akcie Play At Home. Kto nehral sťahujte a hrajte a kto nehral DLC tak tiéž sťahujte a hrajte.

Šepká sa, že Sony plánuje nejakú protiváhu Game Passu od Microsoftu. Nikto zatiaľ netuší, čo z toho bude, ale už sa na Polskom PS Store objavila (na krátky moment) sekcia Playstation Plus Video Pass. Následne bola samozrejme promptne stiahnutá. Každopádne, vraj pôjde o službu v rámci predplatného PS+ a mali by sme v nej dostat všetko od Sony pictures. To teda nie je malá videotéka seriálov a filmov. Na leaknutom webe boli teasované tri filmy, Venom, Zombie Land Double Tap a Bloodshot. Deň na to sa Sony k leaku oficiálne vyjadrila a všetko potvrdila – naozaj bude PS+ Video Pass v testovacej fáze ale len v Polsku a to po dobu 12 mesiacov. Prečo sa služba bude testovať až jeden rok ostáva záhadou.

28/4 príde PS5 verzia prekvapivo príjemne prijatého JRPG Genshin Impact. 8 minút gameplayu a sekundové loadingy si môzete pozrieť nižšie.

Čerstvá reklama na PS5 sa venuje SSDéčku aj ostatným gadgetom k PSku. Jim Ryan zo Sony sa vyjadril, že PS5 bude mať viac exkluzivít ako PS4. Tak to sa teším.

Organizátor tohtoročnej olympiády v Tokyu uzavrel partnerstvá s piatimi medzinárodnými športovými federáciami a vydavateľmi hier aby mohol usporiadať Olympic Virtual Series. Pôjde o prvú olympijskú udalosť s oficiálnou licenciou pre virtuálne športy. Hrať sa začne už 13/5 a potrvajú až do 23/6. Hrať sa bude 5 titulov medzi ktorými je Gran Turismo od Polyphony. Komplet zoznam hier hraných na prvých olympijských digitálnych hrách (či?) je :

  • World Baseball Softball Confederation (WBSC) – eBaseball Powerful Pro Baseball 2020, Konami Digital Entertainment
  • Union Cycliste Internationale (UCI) – Zwift, Zwift inc.
  • World Rowing – Open format
  • World Sailing – Virtual Regatta, Virtual Regatta SAS
  • Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) – Gran Turismo, Polyphony Digital

BioMutant onehdlho vychádaz takže ja na mieste gameplay trailer, aj keď krátky.

DICE ocenenia vyhral Hades – dostal titul hra roka a zvíťazil v piatich kategóriách. Rovnako v piatich kategóriách však vyhral aj Ghost Of Tsushima. Víťazovi gratulujem, titul je rozhodne zaslúžený. Komplet zoznam si čeknite napríklad na Sectore.

Komentáre