GamesCom – Všetko ostatné

GamesCom 2014 Logo 362x362

GamesCom – Všetko ostatné

GamesCom je už dávno za nami a ja som samozrejme nemal čas na nič. Tak aspoň neskoro ale predsa.

Sony na GC vypustilo pár informácií o update 2.0 na PS4. Vieme tak, že nás čaká YouTube aplikácia spolu s nahrávaním na YT alebo vyhľadávanie priateľov podľa skutočného mena. Bola reč aj o témach, tie síce prídu, ale nie v 2.0. Najväčšou vychytávkou 2.0 bude Share Play. Túto funkciu sme videli už minulý rok vo februári pri predstavovaní next-genu. Pôjde o sharnutie rozohranej hry kolegovi, nech za vás prejde ťažkú pasáž. Fungovať to bude pravdepodobne cez PS Now a jedna session bude limitovaná na 60 minút. V praxi by to malo vyzerať nasledovne : neviem to prejst – invitnem buddyho – ten sa chopí hrania u seba doma cez stream – prejde mi čo treba – hrám ďalej doma. Update by mal vyjsť niekedy na podzim. Najs

Sony aj na tomto cone, podobne ako na E3 len potvrdila, že The last Guardian žije … ale neuvidíme ho ani v septembri na Tokyo Game Show.

Do Driveclubu pravdepodobne pribudnú po vydaní v podobe updatu napríklad off-road závody a aj lokálny MP. Ten lokálny MP si ale budeme musieť vypýtať a pripraviť sa na to, že to pravdepodobne oreže grafiku.

Viac ako 37 minút gameplayu z tretieho Witchera. Njoy

Sector na GC hral Quantum Break. Očakávanú exkluzivitu pre XBO od Remedy Entertainment (Max Payne) od ktorej sa čakajú veľké veci. Ich dojmy si prečítajte na Sectore.

Trailer z Destiny predstavuje Venušu … tú planétu.

Metro Redux na PS4 v pohybe a hneď dvakrát.

Tiež vás po oznámení The Last Of Us Remastered prepadol strach, že Sony začne robiť remaky PS3 hier ako na páse a ťahať z nás peniaze za hry ktoré sme už hrali a máme dome len nie na next-gen? Nemusíte sa báť. Sony sa drží taktiky, že len  toľko hier a takých, pri ktorých to má zmysel. Myslím si teda, že takého povedzme … God Of War III na PS4 sa báť nemusíme. Nopak chystané remaky ako Unfinished Swan a Journey v 60fps a 1080p ma potešili.

Zombie MMO H1Z1 vyjde aj na PS4. Dovtedy ešte času dosť a samozrejme že PC ho dostane už onedlho cez Steam Early Access ale aj my konzolisti, teda tí čo majú PS4, sa môžeme tešiť na toto zaujímavé MMO.

Aj keď sa Tearaway Unfolded na PS4 môže zdať ako obyčajný port z Vity na konzolu, neni tomu tak. V Tearaway na PS4 totiž bude k pôvodnému obsahu z Vity raz toľko toho nového.

Gameplay z Dead Island 2 o dĺžke viac ako 9 minút. Posúďte sami.

No Man’s Sky … viete o tom vlastne niekto niečo? Okrem toho že to vyzerá vynikajúco a že sa to bude odohrávať vo vesmíre s miliardami planét kde je každá iná. Asi ani nie. Tak si čeknite 17 minútový pokec o tejto zaujímavej vecičke.

Na záver si pár vecí drzo uľahčím :

O Bloodborne a jeho bojom štýle sme sa dozvedeli zopár zaujímavých informácii spolu so sériou nadupaných obrázkov. Keď ich ale chcete vydieť, musíte si skočiť na Sector.

Rovnako na Sector vás pošlem po zoznam všetkého dôležitého z týždňa minulého kedy sa GamesCom udial. Nájdete tam všetko čo som spomenul a hlavne to čo som nespomenul alebo zabudol.

Beyond


Komentáre