Velox Fama


Recenzie


Aj Sector sa pozrel na čerstvého Vampire The Masquerade Swansong a ani im sa až tak nepáčil. Svojou recenziou ho zaradili medzi ľahký nadpriemer so známkou 6/10.

CD Projekt Red nečakane vydal single-playerovú, mobilnú Gwent hru Gwent: Rogue Mage. Hra stojí (na iOS) 10E a Zing hru zhodnotil na 7/10.

Hra, kde hráte za mačku v cyberpunkovom svete plnom robotov znie ako divný zlepenec, pod ktorým neviete, čo si máte predstaviť. Stray je vonku a priemer recenzií je na 87/100 a hra zbiera samé pozitívne ohlasy. Ak máte PS+ Premium (to najdrahšie), hru si dajte sťahovať a môžete hrať. Kto si nevie predstaviť o čo ide, čeknite si viac ako hodinový gameplay z Vortexu. Z recenzií napríklad IGN dalo 8/10, Zing dal 7/10, Kotaku je prekvapené a spoko, Vortex dal 8/10.

Monster Hunter Rise: Sunbreak je nadstavba k Rise-u a po vzore Rise je to vynikajúce. Kto neverí, recenzia od Sectoru na 8/10.


Jednou vetou


Chystaný Need For Speed s anime prvkami má mať aj anime scény a podtitul Unbound. Hra má údajne vyjsť 4/11.

Zing si vyskúšal Arma Reforger, mostík k Arma 4. Trvalo to, hra už je nejaký piatok vonku, ale nie je to ich chyba. Kvôli opakujúcim sa problémom so servermi článok odkladali, až sa rozhodli, že ho publikujú aj napriek tomu, že si hru neodskúšali tak, ako chceli.

Forspoken, PS5 exkluzivita od Square Enix bola opäť odložená na 24/1/23

NACON spravil valstný online event na ktorom ukázal 17 titulov. Medzi inými napríklad aj Steelrising alebo Golluma. Všetko dôležité pekne zhrnuli v článku na Zingu.

Sony doťuklo akvizíciu štúdia Haven založeného ex-Ubisfot Jade Raymond a je tak oficiálne súčasťou Playstation rodiny.

The Last Of Us seriál od HBO má vraj vyjsť začiatkom 2023.

Vtipný glitch vo wapkovom simulátore PowerWash (PC a Xko) vám zhodí hru, keď sa pozriete do slnka. Okrem toho že to nie je zdravé, problém robí pravdepodobne lens flare efekt. Nižšie len launch trailer k hre. Áno, simulátor wapkovania. Inak je v game passe tak si ho chodte vyskúšať.

Fallout seriál od Amazonu sa už natáča a ja sa moc teším. Tak moc, že aj tých pár fotiek z natáčania mi urobilo deň. V seriály bude hrať aj Kyle MacLachlan, ktorého ste mohli vidieť napríklad v pôvdnej filmovej adaptácií Duny od Lyncha alebo aj v Twin Peaks.


Najskôr sa chcem opsravedlniť a opraviť zmätočnú informáciu z predchádzajúcej Velox Fama. Naozaj sme sa dozvedeli, že remake Final Fantasy VII bude trilógia. Crisis Core Final Fnatsy VII Reunion je remake hry z 2007 na PSP a vyjde túto zimu, teda ešte v 2022. Druhá časť trilógie remaku Final Fantasy VII má podtitul Rebirth a vyjde budúcu zimu, teda 2023 alebo na začiatku 24. Takže čo zima, to FFVII titul. Juchú.

Keď spolu povaríte Stardew Valley a Final Fantasy v kotli od Square Enix dostanete hru Harvestella, ktorá je až dojemne krásna. Okrem pestovania a meniacich sa ročných období sa bude aj bojovať a je to hra ktorú chcete hrať hneď teraz. Šťastný sú majitelia Switchu a PC, kam hra dorazí 4/11 tento rok.

Slovenská hra, na ktorej robia ex-Cauldron aj ex-DayZ z Bohemia Interactive, Way Of The Hunter vyjde v lete 16/8. K tomu nový treiler aj čo to o zbraniach.

Čo to o Final Fantasy XVI sme sa dozvedeli od Naoki-ho Yoshidu. Hra nebude open-world. Čaká nás viacero veľkých zón, v ktorých sa hra bude odohrávať. Hra bude mať job systém (sort of), budú aj AI parťáci, ktorý sa nebudú dať ovládať – len smerovať, hra nebude mať DLC ani podobný dodatočný obsah a vyjde ako hotový a uzatvorený celok (pomerne nevýdané v dnešnej dobe).

Digital Foundry má čo to už odporovnávané na nových konzolách a môže zodpovedne vyhlásiť dobre informované rozhodnutie, ktorá z „next-gen“ konzol je lepšia. Tou lepšou konzolou je Xbox (XSX). DF spravilo porovnanie v 15 hrách. V 8 bolo Xko lepšie, 5 bolo nerozhodne a v 2 prípadoch bolo lepšie PSko.

Na poslednom Nintendo Directe sme mohli zhliadnuť ďalší gameplay z open world Sonic Frontiers.

God Of War Ragnarok má konečne dátum vydania. Hra vyjde 9/11 tento rok. Škoda len, že tomu predchádza fanatizmus od fanúšikov. Stalo sa nasledovné. Najskôr bol rumor, že vo štvrtok 30.6. Sony povie, kedy hra vyjde. Keď sa rumor nenaplnil, nahnevaný fanúšikovia začali šalieť a obťažovať vývojárov zo Sony Santa Monica. Napríklad Estelle Tigani začali posielať dickpick-y. S hrami to myslím vážne už viac ako 20 rokov, rád ich hrám, rád ich počúvam a najradšej by som ich tvoril, ale toto je ďaleko za čiarou. Vážení, prosím, všetci sa radi hráme, ale stále sú to len hry. Späť ku GoW. Hra pobeží klasicky v dvoch módoch buď v 4K a 30fps a v rozlíšení do 4K a 60fps. Nižšie si potom poslintajte nad Collectorkami.

V Elden Ring, tak ako aj niekoľkých predošlých Soulborne hrách, je možné zavolať si na pomoc s ťažkým bossom iného hráča online. Spomedzi týchto jeden gamer vytŕča dodnes. Let Me Solo Her je borec v slipoch, s kochlíkom na hlave, ktorý sa zjavuje a pomáha kántriť najťažšieho bosa v hre už mesiace. Je tak známi, že Namco Bandai mu poslali skutočný meč aj s poďakovaním za to, čo dosiahol

Chudák Hideo. Autora MGS a Death Stranding niekto zo srandy označil po vražde bývalého Japonského premiéra za vraha práve Hidea Kojimu, následne to prebral a prebral a prebral až to prebral pravicový francúzsky politik, potom to už išlo do TV v Grécku, Thajsku a Iráne. Samozrejme, ide o fake news a Hideo zvažuje aj právne kroky.

Company Of Heroes 3 vyjde digitálne na PC (Steam) ah krabicovo 17/11. Zároveň ohlásili Africkú kampaň a priložili aj trailer.

Metal Gear oslavuje 35 rokov. Congrats. Kto to rýchlo prepočíta zistí, že prvý Metal Gear vyšiel v 87, tie boli dva a až potom vyšiel prvý Metal Gear Solid na PS1. Už dlhšie sa šepká že Konami pracuje na niečom z univerza MGS a vyzerá to tak, že pôjde o remake MGS3. Pôvodne sa špekulovalo, že pôjde o remake MGS1.

Bayonetta 3, archetyp modernej ženy, konečne dostala dátum vydania 28/9/22 a oznámernie sprevádza čerstvý trailer.

Plystation tento rok spustí Playstation Stars. Pôjde o vernostný program kde si plnením rôznych cieľov a aktivitami zarobíme vernostné body, ktoré následne bude možne preklopiť napríklad na paniažky do peňaženky, čí iné projekty. Viac detailov sa dozvieme v budúcnosti.

Remake The Last Of Us Part I je veľká vec. Hra vyjde začiatkom septembra (2/9) s lepšou grafikou, accessibility funkciami z Part 2, permadeath a speedrun režimy, lepší foto mód, 3D zvuk, lepšie AI, lepšie pohyby postáv atď. Je toho kopec. Všetko sa dozviete z 10 minútového videa nižšie.

Komentáre