Velox Fama (22.5.2016)

noZerOne Logo 2014 Velox Fama 362x362

Dnes začnem iniciatívnym členom gamerskej komunity, ktorý založil petíciu za vyňatie IGN hodnotenia nového Doomu z priemerného hodnotenia na Metacritic.com, pretože mu kazí priemer. IGN dalo Doomu 7.1/10. Autor petície sa oháňa tím, že hra má na Steame hodnotenie 90 a aj ostatné pro médiá dali hre vysoké hodnotenia. Ako protipríklad uvádza recenziu na Advanced Warfare, ktorému dali 9.1 napriek tomu, že je medicore game. Naopak Sector.sk dal čerstvému Doomu v recenzii 9/10.

Český Eurogamer zrecenzoval FPS-Borderlands-MOBA Battleborn. Nie Overwatch, nemýliť si. Ten je od Blizzardu. Každopádne ak zvažujete ktorú z týchto veľmi sebe podobných hier si vybrať tak čeknite recenziu a začnite sa rozhodovať. Ale počkajte ešte na nejaké Overwatch recenzie.

Kompilácia Glory Kills z nového Dooma. Pre tých ktorí nevedia, Glory Kill je brutálne dokončenie nepriateľa nablízko, spravidla krvavé až nechutné. Presné také, aké máme radi. Len neviem či sa nemajú volať Gory Kill namiesto Glory Kill.

Poznáte to. Vyjde trailer na hru (Battlefield 1) a gameri, ktorí majú too much time, zreprodukujú trailer v inej hre. BF1 tak dostal remake announcement traileru v GTAV. Ale nižšie ponúkaný trailer je ± to čo sme videli pri oznamovaní BF1, akurát poskladané z reálnych záberov z prvej svetovej z dokumentov a podobne.

AMD možno tlačí na Sony s ich PS Neo. Chcú totiž ukončiť výrobu 28nm čipov a prejsť na 14nm spolu so Zen jadrami. Toto sa týka aj MSka.

5 najtrápnejších sex scén v hrách. Njoy 🙂

Prekrásny day/night cyklus, svet a high endové spelly z Final Fantasy XV.

Nejaké novinky o novom Tomb Raider-ovi by sme sa mali dozvedieť ešte tense pred E3, konkrétne 14.6..

Zoznámte sa, Toussaint. Prekrásny, vojnou nezasiahnutý kus zeme kde sa odohráva Blood And Wine DLC do Zaklínača 3.

Viete čo sa deje počas prestávky medzi tretinami v NHL zápase? No predsa sa premieta Mario Cart na celú hraciu plochu.

Tento týždeň sa konal Gran Turismo Sport event. Po dlhšom mlčaní sa dozvedáme kopec informácii a máme aj videá a obrázky. GTSport bude prvé GT na PS4 a teda má byť skutočne krásne. Všetky autá boli nanovo vymodelované a hra už teraz beží v 60fps. V GTSport budeme preháňať kone od 16.11.2016. Čaká nás vylepšené UI, menu, multiplayer s progaming sekciou a konečne editor vizuálu áut aj polepov. Premakaný fotorežim slubuje fotorealistické obrázky a viac ako 1000 lokácií na fotenie. IMHO vítanou novinkou je možnosť naaranžovať viac áut do scény. Čakajú nás aj nové trate ako Tokyo Highway alebo Dirt Course. V Londýne na evente sa už dá zahrať demo hry, no novinári ktorú si to vyskúšali neodchádzali nadšený. Vraj je to krásne, no stále sa to príliš podobá na GT6 a vyskytnú sa aj technické chyby sem tam. To môže mať na svedomí aj neodladená predvádzaná verzia. Hra samotná je vraj hotová len spolovice. Celý livestream z eventu a ostatné nové traileri sú nižšie.

Fantastický Dragon Ball bodypaint.

Sega spustila predaj hier na Steame zo staručkého Mega Driveu. Za prvých pár týždňov predali viac ako 350 000 kusov hier z tejto starej konzoly.

Úžasné video o nahrávaní vymakaných zvukov do Samorost 3. Must see.

Tentokrát je v Humble Bundle ponuke Deep Silver balíček a opäť za cenu krabičky cigariet a veľkého piva v centre BA dostanete okrem iného Dead Island, Risen, Sacred 3, Dead Island Riptide alebo Saints Row The Third.

Shadwen od tvorcov trilógie Trine je vonku. Lanch trailer a dojmy od Eurogamera napovedia, aké to je.

Hype okolo tela k hlave v logu Hidea Kojimu je na konci. Hideo sám postol komplet obrázok. nazval ho EVA suit, čo znamená Extra-Vehicular Activity creative suit.

Kojima Logo Body

E3 sa blíži a môžme sa na moment zamyslieť nad obsahom Sony press konferencie. Tá sa bude konať 14.6. o 3:00 ráno nášho času. Vidieť a počuť by sme mali o Horizon: Zero Dawn, The Last Guardian, Gran Turismo Sport. Možno sa pochlapí Naughty Dog a ukáže niečo z The Last Of Us 2. O Playstation Neo sa podľa rumorov nebude hovoriť, pretože tomu sa bude Sony venovať na Paris Games Week v septembri.

 

Komentáre