Velox Fama (19.8.2016) + GamesCom 2016

noZerOne Logo 2014 Velox Fama 362x362

Chystáte sa kúpiť Playstation VR? Potom dúfam, že okrem štyroch stovák máte v obývačke dosť miesta. Podľa Sony budete potrebovať minimálne 1,9 x 2,4 m.

PS VR Space

Z výstavy Chinajoy prichádza niekoľko nových informácií o novembrovom Gran Turismo Sport. Čaká nás 115 misí a 60 challengov a pokročilý matchmaking. Ten vás bude hodnotiť podľa množstva vstupov. Napríklad podľa toho, koľko sa motkáte mimo trate, podľa kolízí, nedodržania rýchlostných obmedzení a vlajok, zvolenej obtiažnosti a množstva ďalších. GTSport vychádza 15.11.2016. Ďalšie Party nového gameplay videa nižšie nájdete tu.

Ak aj vy snívate a modernom remaku Transport Tycoonu máte ešte stále smolu. No nejaké náhrady obdobného charakteru sa nájdu. napríklad Transport Fever. Bohužial len na PC.

Rybárčenie a vyvolávanie persón v jesennej Persona 5.

Letný trailer na PlaystationVR hry.

Opäť si predstavíme niktoré civilizácie z Civlization IV.

Journey si pamätá takmer každý z nás. Unikátny titul ponúkajúci pocit a zážitok, aký inde nenájdete. Svojho času na ňom pracoval aj Matt Nava. A práve on pracoval aj na novinke Abzu, považovanej práve za Journey pod hladinou. Hra je už vonku za 16€ a nižšie si čeknite úvodné minúty z hry spolu so OSTéčkom. Abzu zrecenzoval český Eurogamer a dal mu stamp Doporučeno.

Gameri zbožňujú drobné detaili a easter eggy. Jeden taký je aj v novom Xbox One S. V každom XBOS je schovaný maličký Master Chief vo vnútri na mechanike. Zlatýýýý 🙂

XBOS Master Chief

DICE spustil sériu videí z Battlefield 1, kde nám predstaví všetky najdôležitejšie zložky gameplayu. Začína hneď so zbraňami. Okrem toho Amazon predstavil svoju kolektorku BF1. Je krásna, stojí 130$ a neobsahuje hru … Nižšie čerstvý GamesCom trailer. Ak máte záujem o skutočne poriadnu dávku videí z BF1 skočte si na Eurogamer.cz kde nájdete kopec materiálu na pozeranie.

BF1 Amazon CE

Francúzsky web GameBlog tvrdí, že Sony predstaví Playstation Neo 7.9. na akcii v New Yorku. Vraj nechcú čakať do TGSka, kvôli Nintendu, ktoré tam bude možno hovoriť o NXku.

No Man’s Sky vyšlo na svetlo sveta a vyzerá to tak, že nasadne každému. Dajme si launch trailer spolu, prvých pár minút gameplayu, 50 procedurálne generovaných planét za 7 minút a odporúčam tiež recenziu od českého Eurogamera a aj od IGN, ktoré nebolo moc nadšené.

Sme zachránení. Persona 5 sa budúci mesiac chystá na pulty v Japonsku, potom vyjde v US&A a Európa stále nič. Až doteraz. Phew … Persona 5 vyjde v EU 17.2.2017 a to v štandardnej edicií aj v krásnej CE. V traileroch sa pozrieme na craftenie, randenie a hranie mini hry v hre.

Persona 5 CE

Očakávané Final Fantasy XV bolo odložené. Bohužial, aj keď nie nejak výrazne. FFXV vyjde na konci novembra 29.11.2016. Ako malé odškodné prijmite nový trailer, prvých 10 minút z filmu Kingsglaive a skoro hodinový gameplay.

Budúci rok sa na PS4 dostane co-op hra Nine Parchments. Hra bude obsahovať co-op (úfajme že gauč co-op) pre 4 a zahráme si v nej za 4 mágov, ktorí sú lenivý dokončiť 9-ročnú akadémiu pre kúzelníkov a rovno sa učia spelly za jazdy počas boja. Čekujte trailer.

Koncom augusta vychádza posledné DLC k Fallout 4 – Nuka World. Dúfajme, že pôjde o podobné DLC ako bol Far Harbor. Aj keď mne osobne sadli aj tie workshop DLCéčka a zabavil som sa slušne, no ale každý ako je mu pochuti. Čekujte trailer.

Playstation 4 software s číslom 4.0 sa už betatestuje. Čaká nás niekoľko príjemných noviniek, okrem iného napríklad :

  • refreshnuté UI menu, nové ikony, pop-up okná,
  • Quick Menu, ktoré sa zobrazí po držaní PS Buttonu bude teraz zaberať len časť obrazovky a nájdete tam po novom napríklad zoznam priateľov online, shortcuts k službám ako Parites a bude customizovateľné – budete tam môcť pridať svoje vlastné shortcuts
  • Share Menu tiež nebude už zaberať celú obrazvku a na Twitter po novom budete môcť uploadovať 140 sekundové videá
  • pribudnú foldre a ich vytváranie. Môžete si tak po svojom sortovať veci na svojom PSku, library bude obsahovať len hry stiahnuté na disku, hry vlastnené ale nestianuté
  • konečne si budeme môcť pozrieť trofeje offline a dokonca si budeme môcť pozrieť aj Hidden Trophies pred ich získaním, samozrejme po súhlase

PS FW 4-0 #2

PS FW 4-0 #3

PS FW 4-0 #1

PS FW 4-0 #4

Tvorba Gran Turisma sa v posledných rokoch predĺžila na dlhú dobu. Klasický argument pri porovnaní s konkurenciou (Forza) je, že vývoj trvá príliš dlho. Kaz natočil skoro 20 minútový krátky dokument o tom, prečo to tak je. Pretože on sám je závodník a to sa odráža ako na kvalite, tak na dobe vývoja.

Nový trailer z GamesComu na Mafiu 3, v ktorom uvidíte pravdepodobne udalosti zo začiatku hry v skrátenej podobe.

Konami neopúšťa Metal Gear značku po odchode Kojimy a práve naopak, oznmuje novú MG hru Metal Gear Survival. Pôjde o co-op survival strielačku proti zombíkom. Pozrite si trailer a urobte si názor, IMHO, zatiaľ nič moc.

Watch Dogs 2 sa mihli na GamesCome a ukázali online trailer a figúrky

Fresh trailer na Ghost Recon Wildlands.

Paragon MOBA, ako bolo avizované, vstúpila do open bety a môžeme ju zdarma hrať všetci na PC a PS4.

Sniper Ghost Warrior 3 gameplay z GamesComu.

Resident Evil 7 sa tiež ukázal na GamesCome v pohybe a dozvedáme sa aj dátum vydania – 24.1.2017.

Trailer pozýva na betu samostatnej Gwent hry onedlho na XBO a PC.

Z GamesComu k nám prichádza informácia, že sa možno dočkáme Ezia na PS4 aXBO a to všetkých troch ACII AC Brotherhood aj AC Revelations.

Prey v pohybe z GamesComu.

Dishonored 2 v pohybe z GamesComu.

Za pár dní vychádza Deus Ex Mankind Divided a prvé recenzie nešetria dobrými známkami.

Na záver poriadny náklad informácií o For Honor, pre ktoré si musíte skočiť na Sector.sk. Tu nájdete len orbis pictus. Njoy

Beyond priatelia 🙂

Komentáre


Tagged: