Velox Fama (16.1.2016)

noZerOne Logo 2014 Velox Fama 362x362

Späť k bežným povinnostiam. Sviatky sú gone, stromček sa opiera o smetiak pred domom a darčeky už dávno nosíme/hráme/používame. NoZerOne praje všetkým verným čitateľom a gamerom šťastný nový rok, množstvo hier a virtuálnych zážitkov a hlavne zdravie, aby sme sa všetko mohli v klude hrať :).

ESRB orateoval Far Cry Primal. Samozrejme že bude brutálny a krvavý. Medzi iným nás čaká uplaovanie, odrezávanie uší na pamiatku, stealth prepichávanie hláv odzadu a ďalšie šmakoviny. FCP vychádza 23.2.2016 pre PS4 a XBO a 1.3. pre PC. Ak plánujete verziu pre PC hodia sa nejaké čísla :

Minimálna zostava

  • Operačný systém: 64bitový Win 7, 8.1 alebo 10
  • Procesor: Intel Core i3-550 alebo AMD Phenom II X4 955
  • RAM: 4 GB
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 460 (1GB VRAM) alebo AMD Radeon HD 5770 (1GB VRAM)
  • 20 GB miesta na HDD
Odporúčaná zostava

  • Procesor: Intel Core i7-2600K alebo AMD FX-8350
  • RAM : 8 GB
  • Grafika: NVIDIA GeForce GTX 780 alebo AMD Radeon R9 280X

A dajme si dvojhodinový gameplay.

Kotaku krásne uviedlo nasledujúci článok : „There comes a time when every person must sit back, think about his or her life’s accomplishments, and wonder, “What JRPGs should I play?”“. Top 20 JRPG, ktoré musíte mať odohrané podľa Kotaku.

Smutná staršia správa : Uncharted 4 bol posunutý na máj. Dobrá správa : bude dostupný v steelbox krabičke.

U4 Steelbox

YouTuber Kyle Hinckley prešiel celý Fallout 4 bez jediného kilu. Samozrejme nie na prvý pokus a s niektorými situáciami sa bolo treba pohrať, save-load systém a podobne ale, nezabil nikoho. Kto neverí, nech si to pozre na YT ale … má to 37 dielov.

Producent Bloodborne zo Sony Japan Studio, Teruyuki Toriyama, prezdradil, že sa chystá na novú hru. Nabude mať nič s Bloodborne, malo by ísť o akčné RPG ušité pre celosvetové publikum na štýl Final Fantasy exkluzívne pre PS4. Sony Japan Studio má 400 zamestnancov a momentálne vypomáhajú s The Last Guardian a dokončujú Gravity Rush 2.

Čo robí Soft Engine 2.0 s prisami čiernovlásky v bikinách, ktorá poskakuje na lopte? Už vieme vďaka Dead Or Alive 3 Extreme.

Level-5 nás od ’98 zásobuje kvalitným JRPG titulmi. Určite vám niečo hovoria hry ako White Knight Chronicles, Ni No Kuni alebo séria Proffessor Layton. Kým momentálne pracujú intenzívne na Ni No Kuni II, ešte tento rok nám vraj predstavia niekoľko noviniek s fresh nápadmi a dokonca aj pokračovanie známej série. Nachajme

Gran Turismo Sport sa ukázal na pár obrázkoch. Niektorý tvrdia, že sú príliš krásne na to aby boli z priamo z hry. Ja tvrdím že sú z Photo Mode-u. Posúďte sami.

GT Sport #3

GT Sport #2

GT Sport #5

GT Sport #4

GT Sport #1

A máme tu prvú oficiálnu fotku z natáčania Assassins Creed filmu. Ten uvidíme v kinách tieto vianoce, konkrétne 21.12.2015. No týždeň pred ním uvidíme aj spin-off Star Wars Rogue One, čo by mohlo mať neblahý vplyv na tento film.

AC Film 1st Official Shot

Česká internetová televízia DVTV urobila rozhovor z jedným z top 5 Youtuberov v ČR, Jirkom Králom. Odporúčam pozrieť.

Spojením japonských hláv a ťahovej stratégie sme pred rokmi dostalina PS3 fantastickú stratégiu Valkyria Chronicles. Tú si budeme môcť zahrať aj na PS4 v remastrovanej verzii.

Veľké porovnanie 4 závodných hier na PS4. Driveclub, The Crew, Project CARS a Need For Speed sú postavené proti sebe v otázke grafiky, dažďa a počasia.

25.12.2015 hralo Star Wars Battlefront naraz 400 tisíc ludí. 200K z toho bolo na PS4, 150K na XBO a zvyšok na PC.

Dočkáme sa očakávaného Final Fantasy XV ešte tento rok?

FFXV RD

Začiatkom roka už klasický udeje sa v Amerike GDC (Games Developer Conference). A ako jedny z prvých udelujú titul hra roka. Výsledky sú asi všetkým jasné.

Hra roku 2015

• Fallout 4 (Bethesda Game Studios / Bethesda Softworks)
• Zaklínač 3: Divoký hon (CD Projekt RED / CD Projekt)
• Metal Gear Solid V (Kojima Productions / Konami)
• Bloodborne (FromSoftware / Sony Computer Entertainment)
• Rocket League (Psyonix)

Kompletný zoznam výhercov si čeknite na Zing.cz.

Novinky a zmeny v bete oproti prvému testovaniu v MOBA hre Paragon, zatiaľ len pre PC (PS4 verzia bude onedlho).

9.2.2016 vychádza mysteriózna adventúra Firewatch. Tá vás posadí za PS4 alebo PC na 6 hodín, ale ak sa zatúlate aj mimo vyznačené chodníčky, zožere kludne viac času. Ale pozor, za prvý playthrough budete počuť len tretinu zo všetkých dialógov vďaka rôznym možnostiam pri odpovedaní. Toto vytvára priestor pre otázku „čo ak“, ktorú si môžete overiť ďalším playthorugh. Napriek tomu, aby nedošlo k nedorozumeniu, tvorcovia sa vyjadrili, že sa nejedná o vetvenú hru a rôzne odpovede v dialógoch poskytnú len rôzne pocity z hlavného hrdinu, no nie rôzny priebeh hry.

Analytička Mary Jo Foley vo svojom programe Windows Weekly prezdradila, že OS Windows 10 má nahodený už 200 miliónov aktívnych zariadení, z toho 180 miliónov sú PC, 18 miliónov sú XBO a zvyšok smartfóny. Dostávame sa tak k neoficiálnej informácii o počte predaných XBO a to 18 miliónov, ak by to bola pravda, tak PS4 s 36 miliónmi kusov sa predáva v pomere 2:1.

Horizon Zero Dawn od Guerilla Games by sme mali hrať ešte niekedy tento rok. PS4 exkluzivita bude open world post-apo akcia, kde budeme loviť robotických dinosaurov. Práve slová open world sú teraz klúčové, lebo práve o svete sa rozrozprávali Guerilla Games. Ako sami povedali, svet nebude patriť medzi najväčšie ale vyvážia to hustotou udalostí a vedlajších questov. Svet Zero Dawn bude možno menší, ale za to poriadne hustý.

Určite ste to zachytili, lebo sa o tom veeeela teraz rozpráva ale prispejem svojou troškou do mlyna. Oculus Rift sa predáva … za 700€ … Nooo všetci sme tak nejak čakali že to bude vela. Ja osobne som nečakal že to bude tolko. Je jasné že to časom pôjde dolu, trochu, ale žiadne zázraky. V tomto kontexte mi (odhadovaná) cena 400€ na Playstation VR príde ako wau bomba to je zadarmo. Firma Oculus tvrdí, že vraj je Oculus oplzlo lacný, na to čo dokáže. Ďalej vravel Palmer Luckey (zakladateľ) že na HW vôbec nezarábajú. Mimochodom, v balení nájdete Oculus Rift, XBO ovládač, Oculus Remote, senzor, káble a dve hry. Samozrejme že k Oculusu potrebujete aspoň odporúčanú zostavu :

• Grafika : NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290
Procesor : Intel i5-4590
• RAM : 8+ GB
• Výstup: HDMI 1.3
• Vstup: 3x USB 3.0 porty a 1x USB 2.0 port
• OS: Windows 7 SP1 64 bit

Oculus Rift

Značku Louis Vuitton netreba predstavovať. A kto je jej tvárou pre kolekciu jar/leto 2016. Lightning z Final Fnatasy XIII.

Lightning Louis Vuitton #1

Lightning Louis Vuitton #2

Lightning Louis Vuitton #3

Lightning Louis Vuitton #4

Sony promo video z CES 2016.

20 hier na PS4 ktoré by ste si podľa Sony nemali nechať ujsť v 2016.

Call Of Duty dosiahlo velký milestone. Za celú dobu existencie CoD sa predalo viac ako štvrť miliardy kópií CoD hier. 250 000 000 predaných hier pod značkou CoD. Congrats.

Chcete do svojho Fallout 4 na PC štyri ročné obdobia? Nech sa páči.

Top 10 hier podľa slovenského Sectoru.

Square Enix záhadne a náhle zastavil predobjednávky nového Hitmana. Nikto nevedel čo sa deje ale SE sa už vyjadril. Nový Hitman nebude mať DLC, ale je z neho epizodická hra. Obsah tak bude dávkovaný namiesto v DLC postupne epizódami.

Bohužila od začiatku roka sa medzi celebritami prechádza zubatá. Lúčime sa tak s Alanom Rickmanom, Davidom Bowiem a mnoho ďalšími. Ďakujeme páni.

Poznáte značku Naughty America? Netvárte sa že nie. Práve od nej totiž prichádza prvé porno na VR ktoré si vyskúšal reportér webu DigitalTrends. Jeho dojmy v skratke si prečítajte na českom Eurogamerovi alebo originál článok na DigitalTrends.

Európsky Playstation Blog tiež vyhlásil výsledky hlasovania o hru roka. Na PS4 to vyhral tretí Witcher, po ňom Bloodborne, Fallout 4 a MGS 5. Zvyšok na Playstation Blogu.

Greg Miller už nie je v IGN. Neodišiel sám a s kolegami z IGN založili vlastný web kindafunny.com.  Greg si vyskúšal Playstation VR gamezu RIGS a jeho dojmy zhrnul do krátkeho videa.

Beyond priatelia

Komentáre


Tagged: