Velox Fama

Menšie štúdio TeamKill teasuje PS4 a PS5 hru Quantum Error. Bude to FPS horrorovka.

Dreams, užívateľský prívetivý nástroj na tvorenie čohokoľvek na PS4 neprestáva prekvapovať. Tento les bol vytvorený v Dreams. Autor je v Dreams známa firma na svojom youtube kanalý má množstvo videí z tejto „hry“ v ktorej vytvoril napríklad remake trailer na TLoU Part II.

Remake Resident Evil 3 vychádza. Demo na PS4 si môžete v kľude vyskúšať aj hneď teraz. Gameplay aj recenziu už má za sebou napríklad Kotaku, alebo Sector.Ďalšie recenzie zo sveta dopadli príjemne s priemerom 8.0 na PS4, 8.6 na XBO a 7.6 na PC.

 • GameInformer – 9 
 • IGN – 9 
 • Shacknews – 9 
 • Windows Central – 9
 • Wccftech – 8.5 
 • Easy Allies – 8.5 
 • Destructoid – 8 
 • USGamer – 7 
 • Metro – 7 
 • Push Square – 7 
 • GameSpot – 6 
 • VG247 – 6
 • PC Gamer – 5.8

Doprajte si českú recenziu na Nioh 2 od Vortex v textovej aj video verzii. Alebo slovenskú od Sectoru.

Vo vývoji je nová Commandos hra. Pracujú na ňej veteráni game developmentu v nemeckom Claymore Game Studios.

The Last Of Us Part II a Iron Man VR boli odložené, na neurčito, kvôli … no však viete, covid-19.

Motajú sa po internete rumory, že Playstation 5 sa nedokáže uchladiť a má s tým vážny problém. Nevie sa odkiaľ pochádza tento rumor ale Jason Schreier, ktorý sa pozná s množstvom developerov čo má dev-kit k dispozícii a pracujú na ňom a podľa nich, žiadny taký problém Playstation 5 nemá. Okrem toho Sony predstavila ovládač k Playstation 5. Rozlúčime sa tak s Dualshockom a uchopíme Dualsense. Ovládač je jemne futuristický a ako bolo avizované, má haptický feedback, pribudol mic aby ste nepotrebovali headset na komunikáciu s kamošmi (ale odporúča sa), light bar sa presunul na boky touch padu, tlačítko Share nahradilo tlačítko Create, má 3,5 mm Jack a USB-C, adaptívne triggery a zatiaľ bol oznámený v bielej a čiernej. Čo dokáže sa dozvieme neskôr.

Final Fantasy VII Remake vychádza takže nech sa páči posledný trailer a už aj zopár recenzii. Priemer na metacritic je zatial na 87. Ak máte záujem o recenziu v českom alebo slovenskom jazyku čeknite si napríklad Zing.cz, alebo Sector.sk, alebo Vortex v písanej aj pohyblivej verzii.

Nový Resident Evil bude s číslovkou VIII a podtitulom (vraj) Village. bo leaknutý. Zatiaľ nič oficiálne, ale vraj nás čaká čarodejnica v zasneženom Európskom meste, pred ktorou budeme v pohlade z prvej osoby utekať. Halucinácie, ktoré si prejdeme, vraj budú mať dopad na hrateľnosť a stretneme aj Chrisa. Zahráme si ho vraj na začiarku 2021. Ďalśí rumor vraví, že sa pracuje na remastri RE4 – nejlepšie hodnotenou hrou od Capcomu. Tento krok dáva zmysel, keďže 2jka aj 3jka sa velmi vydarili.

Megaupdate pre Fallout 76 s názvom Wastelanders by mal dosť zásadne prekopať hru. Pribudne množstvo mecháník, celá nová story linka, NPC, frakcie atď. Úplná redemption story :D. Samozrejme, po tom všetkom čo Bethesda stropila okolo F86, bude tento update zadarmo. Čo si o ňom myslí napríklad Kotaku si prečítajte v ich dojmoch.

Ak ste doteraz nehrali Personu 5, jednu z najlepších JRPG posledných rokov, máte unikátnu možnosť. Vychádza totiž Persona 5 Royal, čo je P5 so všetkými updatmi, dolpneným obsahom a úpravami, ktoré robia hru ešte dokonalejšou. Ak neveríte pre’čitajte si recenziu na Sectore, ktorý dal 10/10.

Firaxis predstavil spin-off XCOMu s názvom XCOM: Chimera Squad. Vychádza 24/4 čo je v podstate teraz a zahráme si v nej za squad zložený ako z ľudí, tak aj mimozemšťanou. Hra sa odohráva 5 rokov po XCOM2 a budeme v nej zachraňovať mesto pred istou skazou.

Komentáre