Velox Fama

Nemecký GamesCom sa tentokrát, aspoň podľa mňa, sa v tichosti prehrnul. Tak si z neho dajme aspoň tie najdôležitejšie trailery na Far Cry 6, Jurassic World Evolution 2 je doplnený o video s vysvetlením niektorých game mechaník, LEGO Star Wars The Skywalker Saga, kratučké ukážky z Age Of Empires IV, Riders Republic a TMNT Shredders Revenge. Tie „menej dôležité“ pekne zhrnul napríklad Eurogamer.

Starfield od Bethesdy sme pôvodne videli ako lákadlo na next-gen ešte pred ich vydaním. Okrem toho že na PS5 si hru nezahráte (nečakané) autori lákajú na tri významné messta z hry – New Atlantis, Neon a Akila.

Za zavretými dverami bol vybraným novinárom predvededený gameplay Elden Ring-u. Hra od FROM software s lore-om od Goerge R.R.Martina sa javí ako zaručená pecka. A kým samotný gameplay neuvidíme, internet sa hemží 4K screenshotmi z tejto prezentácie a množstvom dojmov z toho čo videli. Takže si kľudne prečítajte čo si o hre zatiaľ myslia v IGN, Kotkau zhrnulo všetky dôležité novinky o Elden Ring do pár bodov,

Nová reklama na Playstation predstavuje dychberúce hry.

Horizon Forbidden West vyjde 18/2/22. Zároveň s týmto oznámením bol vydaní nexte-gen patch na Horizon Zero Dawn. Na PS5 vám tak pobeží v 60fps. A Digital Foundry sa na tento patch bližšie pozrelo. Keď už sme pri Horizon, Sony sa zamotala sama do seba. Jim Ryan minulý rok sľúbil, že upgrade z PS4 verzie horizon Forbidden West na PS5 verziu hry bude zdarma. No po zalistovní predobjednávok sa zistilo, že takýto upgrade dostanú len majitelia drahších kolektoriek. Zdvihla sa tsunami odporu a Sony nakoniec povolila. Ak si teda zakúpite Horizon vo februári na PS4 a následne vám konečne dojde objednaná PS5, môžete prejsť na next-gen verziu hry zdarma. Ďalšie novinky o Sony. Šepká sa, že PS5 Pro by mala prísť na trh už v 2023 (24). Mala by byť dvakrát výkonnejšia s 20 Tflopmi výkonu a odberom 300W 5 nm čipom. Vzhľadom na prebiehajúcu, pretrvávajúcu a stále sa predlžujúcu krízu s nedostatkom čipov to však vyzerá skôr na 2025. Ešte jedna vec, Pročko by malo stáť 600 až 700 dolárov. Ďalej, Sony bolo na nákupoch a spravilo si radosť tvorcami Playroom – Spitfire. Playroom bol launch titul PS4, ktorý ukazoval možnosti kamery na PS4, neskôr The Persistence a aj Plyroom VR. Štúdio vraj pracuje na dvoch nových IP pre Sony, má 200 zamestnancov a pracujú v ňom aj bývalý zamestnanci Sony Liverpool, ktoré pre nás roky robilo WipeOut. Šepká sa, že seriál Twisted Metal bude sprevádzať aj hra. Na showcase hru neukázali, lebo je vraj na začiatku vývoja.

Saints Row predstavuje mesto Santo Ileso.

Iron Harvest, RTS z alternatívnej minulosti vytvorenej nadaným Jakubom Rozalskym a následne stolovkou Scythe vyjde 26/10 na next-gen konzole vo vyladenej a opatchovanej verzii. Tešinger.

Battlefield 2042 predstavuje špeciality špecialistov.

Dátum vydania Diablo II Ressurected je za rohom. Každá postava, za ktorú sa môžete pustiť do hord démonov postupne dostane svoj trailer. Nižšie môžete v rýchlosti precítiť Amazonku, Druida, Necromancera aj Assasina. Ak ste hrali open betu pred dvoma týždňami, tak už dávno viete, že túto hru potrebujete.

Psychonauts 2 sa vraj náramne podarili. Po finančných problémoch, záchrane v podobe odkúpenia Microsoftom a následným získaním času na dokončenie zbiera hra vysoké hodnotenia a všetci sú spoko. Český Eurogamer je tiež spokojný, aj keď sa vyjadril v neštandardne krátkej recenzii.

Tales Of Arise, povinná jazda pre JRPG fanúšikov ponúka posledný trailer, ešte predtým, než si ju pôjdete kúpiť. IGN je velmi spoko a dala 9/10.

Death Stranding Director’s Cut finálny trailer pred vydaním, postrihaný samotným veľkým Kojimom. Njoy.

Far Cry 6 je síce spomenutý už vyššie, no to je sekcia s trailermi z GamesComu. Tu je ešte novší trailer, nabitý akciou aj gameplayom aj novinkami z príbehu.

Sector.sk tiež nie je nadšený z očakávanej point & click hty 12 minutes. V recenzii hre udelil ľahký nadpriemer 6/10.

MechWarrior Mercenaries sa po takmer 25. rokoch vracia na Playstation a ja už nemôžem byť šťastnejší. Hra vychádza 23/9.

Zaujímavosť. Ak ste petrolhead a nemáte čop s peniazmi, Austrálsky aukčný dom Lloyds, ktorý predáva hlavne autá a motorky ponúka kompletný set aút, ktoré prežili natáčenie posledného Mad Maxa s podtitulom Fury Road. Áno, je tam aj War Rig a je tam aj Doof Wagon. Cenu som sa nedozvedel. Komplet ponuka na webe Lloyds. Jedna foto za všetky nižšie.

Playstation Showcase Event


Na úvod krátke video, kde sa mihne všetko dôležité (známy ako sizzle reel).

Samozrejme, ak ste nevideli event live, môžete si ho pozrieť nižšie.

Ani neviem kde začať. Gran Turismo 7 ukázalo čerstvý trailer a ooooo bože bude to také Gran Turismo, na akom sme vyrastali. Kampaň cez mapu, obchod s jazdenkami, B-Spec mód, návrat ikonických áut ako Castrol TOMs Supra, Pennzoil GTR, Mercedes CLK LM a ďalších. Naznačujú to aj početné referencie na predošlé Gran Turismá v traileri. Pribudne nálepkovanie áut aj tuning? No posúďte sami. 15 vecí, ktoré sme v traileri videli zhrnulo Kotaku do prehľadného článku. Hra vyjde 4/3/22

Šepkalo sa a šepká sa, že na Steam a Epic game Store príde Uncharted kolekcia. Tak znela pôvodná správa. Už je to oficiálne. Uncharted 4 a Thieve’s End a Uncharted Lost Legacy idú na PC.

Teraz 4 slová. KOTOR dostane PS5 remake !!! BAM. Môžeš si ísť vymeniť boxerky.

Na evente bola predstavená úplne nová IP. Project Eve je krvavá, rýchla, hack’n’slash akcia v post-apokalyptikom svete plnom príšer. Trailer je plný gameplayu, aby sme boli všetci spokojný. Na hre pracuje štúdiu Shift Up. Bude to ich prvá veľká hra na konzolu. Release date nepoznáme, ale podľa gemaplayu ide vývoj slušne vpred.

Square Enix pracuje na Forspoken o ktorom dlho nič nebolo. No na evente sa ukázala v plej kráse v trailery o príbehu aj s gameplayom. Hra beží na úplne novom engine. Scenár písal Garry Whitta (Rogue One), Amy Hennig (Uncharted), Allison Rymer a Todd Stashwick. Hudbu nám zabezpečí Bear McCreary (GoW) a Garry Schyman (BioShock). Hra sa bude odohrávať v New Yourku a prekrásnej krajine Athia. Hra vyjde v 22 na PC a PS5.

Večná zima už dorazila, od putovania prešli roky. Aké je skutočné dedičstvo Atrea? Kto je a kým sa môže stať? Yggdrasil už je opravený a všetkých 9 svetov prístupných. God Of War Ragnarok gameplay. Naozaj. Nižšie. Bude aj Thoreal s Mjolnirom a Freya. Vraj je to posledný GoW z nórskej mytológie.

Marvel double damage. Ďalšia pecka. Insomniac (samozrejme) pracuje na Spider-Man 2. Hra vyjde v 2023.

A bude aj Wolverine a tiež od Insomniac games. Woooohoooo.

Kto spozná kto spieval túto spievanku : All around the Sta-actus plant, the stalker chased the bandit. The stalker thought ‚twas all in fun. POP! goes the bandit. Tiny Tina a jej verzia Borderlands vo fantasy svete s kopcom zbraní vyzerá ako veeeľa hodín zábavy. Tiny Tina’s Wonderlands vychádza 25/3/22

Komentáre