Novinky z DGC 2015

GDC 2015 Logo 1

2015

Minulotýždňové GDC prinieslo niekoľko príjemných noviniek. Hlavne ukážky najnovších enginov, na ktorých pobežia hry v budúcnosti, alebo už niektoré aj bežia. Napríklad taký Quixel Megascans, špičková technológia použitá napríklad vo Vanishing of Eathan Carter. Nižšie potom staršie demo z 2014 o prostredí.

A čo takto novinky z prekrásneho CryEngine. Nech sa páči.

Sony sa pochválila dvomi dôležitými novinkami. Tou prvou je cez 20 miliónov predaných PS4 a tou druhou je VR headset Project Morpheus. Pri ňom sa zastavíme, pretože sa objavil na GDC v novej, lepšej verzii spolu s dátumom vydania. Dostupný bude v prvom polroku 2016, aj keď zatiaľ nevieme, či je to dátum celosvetový alebo len pre US&A. Posledný build hardwareu obsahuje 5.7″ OLED display s rozlíšením 1920×1080 a 120Hz refresh rateom. K tomu si pridajte oneskorenie 18 milisekúnd, 9 LED snímačov a 100 stupňový uhol pre rozhliadanie sa a máte slušne nadupaný VR stroj. Ak vám padla do oka ta 120Hz frekvencia máte bystré oko. PS4 totiž dokáže 60fps pretaviť do 120fps, ktoré zvláda Morpheus. Táto reprojekcia funguje na interpolácii medzisnímkov medzi skutočnými snímkami. Hry budeme ovládať Movemi alebo Dualshockom 4. Morpheus reaguje aj na polohu vášho tela. Ak je niečo v spodnom šuflíku pri zemi, musíte sa zohnúť aby ste šuflík otvorili. Tí., ktorí si vyskúšali napríklad London Heist demo tvrdia, že je to intenzívny zážitok a skutočne máte pocit, že ste tam.

Valve tiež predstavilo pár noviniek. Dozvedeli sme sa že Steammachines sa dostanú na trh v novembri tohto roka. Ako už vieme, pôjde o gamerské PC zostavy rôznych špecifikácii, od rôznych výrobcov za rôznu cenu. Začínať by mali niekde na 350-400$. Valve tvrdí že za 400$ dolárov dostanete lepšiu mašinu ako PS4/XBO. Rovnako v novembri príde aj služba Steam Link, čo bude služba ktorá vám už od 50$ mesačne dovolí streamovať hry medzi vašími zariadeniami (rozumej PC, Mac, Linux). Steam Controller bude stáť rovnako 50$.

Beyond

Komentáre


Tagged: