Velox Fama


Recenzie


Need For Speed Unbound s anime-like prvkami, ktorý sa mnohým na prvý pohľad nepáčil sa im pravdepodobne nepáči ani po vydaní, len sa k tomu pridalo krútenie hlavou. Recenzie sú spokojné s priemerom okolo 80/100 a dokonca tvrdia, že ide najlepšie NFS za posledné roky. Spoko je český Eurogamer, Vortex dal ľahký nadpriemer so 6/10, Sectoru sadla hra ešte menej s hodnotením na 5,5/10.

Callisto Protocol prehypoval fanúšikov sci-fi hororov. Teraz, po vydaní, nedokázal tento hype naplniť a hra si schytala kopec kritiky, je zabugovaná (už vyšiel prvý patch), má prefektný audio vizuál, no zvyšok vraj za veľ nestojí. Zing dal 7/10, Kotaku je viac nadšené ako Zing,

Vychádza aj remake najlepšej hry na PSP, Crisis Core Final Fantasy VII s podtitulom Reunion. Hrať môžete od 13/12 a prvú recenziu som zachytil od IGN, ktoré dalo 8/10. Nižšie nájdete launch trailer.


Jednou Vetou


Star Wars Jedi Survivor, dvojka Fallen Order vraj vyjde 16/3/23. Viac na The Game Awards 8/12.

Dragon Age day tento rok priniesol video o Solasovi, za ktorého budeme hrať v novom Dragon Age Dreadwolf. A nezabudnite že je vonku aj Dragon Age Absolution, anime od Netfilxu.

Monster Hunter Rise zo Switchu vyjde na PS5, XB a PC (na MSkových platformách bude v Game Passe) a to už 20/1/23. Hra pobeží v 60fps pri 4K alebo 120fps pri 1080p pri kompatibilných zariadeniach. Už sa dá preordernúť.

God Of War Ragnarok už dostal orvé ocenenie hra roka. Od Time Magazínu. Hneď za ním sa nachádza Horizon Forbidden West. Gratulujeme.

Gran Turismo 7 príde aj na PC. V podstate to potvrdil sám Yamauchi.


+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+


Pozrite si 20 minút z kľudného, jesenného rána v Hogwarts.

Keďže porovnaní nie je nikdy dosť dajme si ďaľšie porovnanie Witchera 3 na old-gen a next-gen.

Wooohooo najnovší Settlerovia sa ohlásili a okrem implementácie feedbacku od hráčov do hry sme sa dozvedeli, že hra vyjde aj na Switch, PS, XB, Lunu a GeForce Now. Pozrite si prekrásne video a budete sa usmievať celých 5:32, tak ako ja.

Slovenské GTA Vivat Slovakia už má grafické demo. Takže PCéčkári šup na Steam vyskúšať prechádzku po Petržalke.

Trailery na seriály a filmy v dnešnej dobe sú tak kurva dobre spravené, že vás nezdravo prehypujú. Očakávania sú potom vysoké a často nenaplnené. A pri každej adaptácii hry na seriál/film dúfam, že tejto sa to podarí. Vyšlo to pri Edgerunners. Najnovší trailer na seriál The Last Of Us ktorý HBO vydá v januári je dokonalý, strhujúci, plný emócií a je tam dosť málo zombíkov. Druhým takýmto trailerom je druhý trailer na The Super Mario Bros film. Pozrite si oba a že by sa oba mohli podariť vďaka režisérovi Chernobylu (TLoU) a Illumination (Mario). Fingers crossed.

Slovenská RTS s RPG prvkami od Košického štúdia Eatworks Gray Zone je v Early Access od apríla. Teraz (16/12) vyjde plná verzia hry. V roli vzpurného otroka sa postavíte skorumpovanej vláde v XCOM-like bojoch. Gratulujeme k vydaniu a prajeme veľa predaných „kusov“.

Dead Island 2 sa pripomína s novým gamepleyom a vyzerá to na fun. Hra inak vyjde 28/4/23, tak si poznačte v kalendári jak sa hovorí.

S blížiacim sa vydaním PS VR 2, 22/2/23 sa pripomína aj hlavný ťahúň nového headsetu, Horizon Call Of The Mountain.

Forspoken, februárová PS5 exkluzivita od Square Enix má vonku demo tak si ho dajte sťahovať cez appku, nech môžete skúšať.

Company Of Heroes 3 skutočne vyjde aj na konzole PS5 a XBX/S. Už je to oficiálne a všetci sa môžeme tešiť na vynikajúcu stratégiu.


The Game Awards

Popri zvláštnych podobách E3, GamesComu ktorý si drží laťku a Tookyo Game Show ktoré sa tiež nenehalo pandeémiou moc vychýliť sa za posledné roky etablovala aj akcia Geoffa Keighleyho The Game Awards. Okrem rozdávania ocenení sa na nej totiž aj predstavujú novinky. Hrou roku je Elden Ring, GoW Raganrok dostal najviac ocenení a dve ceny si odniesol aj mačkovitý Stray. Ďalšie novinky nižšie. Krásne a kompletne to ako vždy zhrnul Vortex alebo Kotaku. Ak máte záujem prelúskať sa všetkými nomináciami a udelenými cenami, Vortex to celé prehľadne spísal.


Autor BioShocku Ken Levine ukázal svojú novú hru Judas. Podobá sa BioShocku, ale nie je to BioShock. Bude to singleplayerová príbehovka z prvej osoby. Hra sa odohráva na rozpadajúcej sa vesmírnej lodi a vaším cieľom je útek. Pri úteku sa budete ale musieť ozhodnúť, či budet spojenectvá tvoriť, alebo ich rušiť (od toho ten Judas asi? Či?).

Kojima potvrdil prácu na Death Stranding 2 (zatiaľ len pracovný názov). Príbeh silne ovplyvnila pandémia Covidu a sám majstro na pódiu po trailery povedal, že trailer je (ako vždy) plný zaujímavých detailov a Kojimovsky divne strhujúci (rodičia nech si pridajú cotislovce brrrrr). Okrem toho potvrdil že robí ešte na jednej hre, tou myslel asi tú pre MSko.

Star Wars Jedi Survivor vyjde 17/3/23.

Final Fantasy XVI vyzerá dospelo, vyzreto a strhujúco. Pozrite si najnovší trailer a zakrúžkujte si 22/6/23. TOto leto bude FF leto.

Diablo IV vyjde 6/6/23. Trailer nižšie je epický tak, ako to vie len Blizzard urobiť.

DLC k Horizon Forbidden West sa volá Burning Shores.

Story Tekken 8 priblížil čerstvý trailer.

Videli sme aj novú Transformers hru.

Po desiatich rokoch sa fanúšikovia mecha akcie konečne dočkali. Namco Bandai ohlásili nový Armored Core VI Fires Of Rubicon.

Akčný Atomic Hearts sa tiež mihol na The Game Awards na krátku minútku.

Kráľ CRPG dostal release date. Baldurs Gate 3 vyjde v auguste 23 v plnej verzii (v Early Access je skoro 2 roky) zatiaľ na PC a snáď bude nasledovať konzolová verzia. Fingers crossed.

Komentáre


Tagged: