Velox Fama


Recenzie


Vychádza legendárna, dobre známa, zábavná a vyšperkovaná budovateľská stratégia Pharaoh v novom šate a s podtitulom A New Era. Reamke jednej z RTS žáner definujúcich hier minulosti je tu a Zing hru zrecenzoval na 8/10, Vortex dal priemerných 5/10 a zahral si hru v livestreame,

Vychádza aj očakávaná dystopická strielačka Atomic Heart. Recenzie sú spokojné, niektoré veľmi spokojné. Priemer je na úrovni 72 až 77/100 podľa platformy. Sector dal 9/10, Zing dal 8/10, Vortex dal 7/10 a má aj video recenziu, ostatní zo sveta nasledovne:

 • 10- GamersRD
 • 9.5 – Gaming Trend
 • 8.4 – XboxEra
 • 8 – MonsterVine
 • 8 – IGN
 • 8 – eXputer
 • 8 – NoisyPixel
 • 8/- WeGotThisCovered
 • 7.5 – GameWatcher
 • 7.5 – PSU
 • 6  – Gamespot
 • 5 – TechRaptor
 • 4 – Twinfinite

Company of Heroes 3 je tu a vezme nás na Taliansky front druhej svetovej vojny. Sector hru zhodnotil na 8/10, Kotaku veľmi chváli a tvrdí že ide o hru, ktorá zadefinuje tactickú dokonalosť pre nadchádzajúce generácie, Zing to cíti na 8/10,

Recenzia od Secotru na nečakane oznámený a hneď vydaný remaster Metroid Prime dopadla na 9/10.

Recenzia od Sectoru na Forspoken vyšla na 7/10.

Like A Dragon: Ishin je samurajský spin off Yakuza série odohrávajúci sa približne v polovici 19. storočia. Recenzia od Kotaku je spoko, Vortex za 7/10.

Nástupca atmosférickej puzzle adventúry Deliver Us Moon, Deliver Us Mars dopadol v recenzii od Sectoru s ľahkým nadpriemerom za 6,5/10.

Súhrn recenzií na DualSense Edge si Sony agregovala vo vlastnom videu.

Stratégie v posledných idú. Remake Pharaoh a k nemu aj nový Settlersovia. Zatiaľ čo budovateľských stratégii vychádza dostatok, ich kvalita podľa recenzii je priemerná. The Settlers: New Allies podľa Vortexu za priemerných 5/10, Sector bol o bod spokojnejší so známkou 6/10, Zing dal len 3/10 a nazval hru simulátorom čakania, český Eurogamer to cíti podobne a neudelil žiadnu medailu.

Wo Long Fallen Dynasty. Soulslike mlátička zasadená do ďalekej číny zbiera skvelé známky a vyzerá to na splnené očakávania. Sector veľmi spoko s 9/10, Kotaku si ako vždy musíte prečítať sami, Zing za 9/10. Prvého bossa podľa štatistiík porazilo len 33% hráčov na Xku. Je pravda, že Wo Long nie je ľahká hra, ale takáto štatistika už svedčí skôr o nesprávne nastavenej obtiažnosti. Ostatné recenzie zo sveta dopadli podobne:

 • 10/10 – Attack of the Fanboy
 • 9/10 – Windows Central
 • 9/10 – Final Weapon
 • 9/10 – Twinfinite
 • 9/10 – Hardcore Gamer
 • 8.5/10 – PSU
 • 8.5/10 – GameGrin
 • 8.5/10 – Noisy Pixel
 • 8.4/10 – XboxEra
 • 7/10 – TechRaptor
 • 6/10 – VGC

Jednou Vetou


Je jasné kde bude Wild Hearts loviť najviac fanúšikov. Predsa v domovskej krajine Monster Huntera. Preto nie je prekvapením, že práve v japonsku má táto hra krásnu 3D reklamu na budove.

Opustil nás autor legendárnej zvučky PS loga, ktorú dobre všetci poznáme z reklám na Playstation za posledných 25 rokov. Pán Tohru Okada mal 73 rokov.

V Bratislavskej galérii Satelit sa od 2/3 môžete prísť na výstavu 8-bit pokochať sa výpočtovou technikou 80. a 90. rokov spolu so starými hrami zo Slovenska.

Jednou z hier tohto roka je určite Final Fantasy XVI. Temnejší, vážnejší fantasy svet aj príbeh. Hra vychádza 22/6 a vybrané médiá dostali do rúk prvú preview verziu hry a sú nadšené. Súhrn dojmov spísali na Vortexe a vrele ho odporúčam. Ozaj a 2 týždne pred vydaním bude dostupné demo na vyskúšanie a spolu s prvými preview si môžete dopriať aj 45 minútový gameplay.

Counter Strike 2 je vraj realitou a viac sa dozvieme čoskoro.


+ – = + – = + – = + – = + – = + – = + – = + – = + – = + – = + – = + – =


Diablo IV bude mať betu. Aj uzatvorenú pre verných predobjednávateľov aj otvorenú pre všetkých aj na konzolách. Takže mark your calendars, ak máš Diablo predobjednané zahraš si 17-19/3 v uzatvorenej bete, ak nie zahráš si len 24-27/3 v otvorenej. Čakanie si skráť dev-diary o svete Diablo IV, krátkom gameplayi a vysvetlením fungovania pevností.

PS VR 2 už má kde kto doma a recenzie launch titulov sa len tak hrnú. Jasné že najviac skloňovaný je lezecký Horizon a pritom sa medzi launch titulmi nachádzajú aj ďalšie skvosty. Začnime tým Horizonom, ten si vrecenzii od Secotru odniesol 7,5/10. PS VR update dostalo aj GT7 takže utrite slinu a čeknite si gameplay od Vortexu, recenzie ďalších launch titulov pekne spísali na Zingu aj s trialermi a to isté napadlo aj na Vortexe. Jedna zaujímavosť, v hororovej hre The Dark Pictures Anthology (vychádza koncom mesiaca) krásne využili trackovanie očí, ktoré PS VR 2 dokáže. Vždy keď žmurknete, manekýni sa priblížia. Nicely done. Nižšie si pozrite gmapley GT7 a RE Village v PS VR 2 od Vortexu.

Hogwarts Legacy je nečakaný hit a tak porovnávačka musí byť.

DOOM miery na mobily, co nie je ziadna novinka, v bete je na Androidoch už dva roky, ale teraz už oficiálne vyjde aj na iOS. Mighty DOOM bude roztomilá krvavá top down strielačka.

Remake legendy, Resident Evil 4 v 25 minútovom gameplayi.

Baldurs Gate III od Larianu vychádza 31/8/23 na PC, PS5 a neskôr XBSX (pri XBX narazila hra na nejaké komplikácie a vyjde preto neskôr).

23/2/23 nám Sony pustilo State Of Play. Te trval 43 minút a je nabúchaný množstvom hier. Kompletny State Of Play je nižšie. Videli sme 5 nových hier na čerstvú PS VR 2 helmu ako napríklad adaptáciu Asimovej Foundation a kopec ďalších trailerov. Napríklad na DLC do Destiny 2 Lightfall, prekrásna sandbox hra inšpirovaná Novou Kaledóniou Tchia ktorá vyjde day one na PS+ Extra a Premium a ďalšie. Ako vždy to pekne zhrnulo ciacero webov, okrem iných aj Kotaku, Vortex,

Pri každom hardware release prídu pôrodné bolesti. Pri PS VR 2 to budú ovládače. NIektorým majiteľom v niektorých hrách nefungujú tlačítka X alebo R2. Vyzerá to ale na softwareový problém, nie HW. Niektorým pomáaha rekalibrácia, niektorým vypnutie a zapnutie, niektorým nič. Problémy všetci pekne hlásia takže snáď dôjde k rýchlej náprave.

Pri oslavách 25. výročia Final Fantasy VII bol ohlásený FFVII obsah do hry PowerWash, hre pre ľudí s obsedantno-kompulzívnymi poruchami spojenými s čistotou ako ja, kde wapkujete špinavé veci a robíte ich čisté. Na oficiálnom PS Blogu je teraz dostupných pár záberov čo vlastne budeme čistiť. Napríklad Seventh Heaven kde je aj Buster Sword ležérne opretý o bar alebo Scorpion robota, bossa zo začiatku hry. Divné, ale juchú.

Vortex si skoro hodinu zahral veľmi vydarený aj keď vlažne prijatý PC port Returnalu.

Tekken 8 „predstavuje“ Jina a Kazuyu.

Na Slovensku vzniká ďalšia hra. Odohráva sa tu, u nás približne v 5. až 6. storočí a zachyráva sťahovanie Slovanských národov na naše územie. Midheimur pobeži na Unreal engine 5.11, pôjde o story driven RPG odohrávať sa bude na mape o rozlohe 64 kilometrov štvorcových. Bude to open world s realistickým prostredím a nebude chýbať Slovanská mytológia a bytosti a aj historické súvislosti. Hru môžete podporiť na patreone. Dev diaries z vývoja zverejňujú na svojom YT.

Komentáre


Tagged: