Velox Fama (8.8.2014)

noZerOne Logo 2014 Velox Fama 362x362

Ak by ste náhodou túžili po Ghost Edícii Destiny, v ktorej je mimochodom pribalený skutočný Ghost (to je tá malá mnohouholníková mašinka čo nám pomáha v hre) tak si pripravte asi 1000 dolari. Oficiálne je rozpredaná tak veľmi, že v USA rušia preobjednávky, lebo prevyšujú pripravované zásoby. Ostáva tak jedine eBay a tam vás to vyjde majland.

Švédska federácia RFSL, ktorá bojuje za práva gayov, lesieb, bisexuálov a transgendrov (muž v ženskom tele, žena v mužskom a ďalšie) „vyrobila“ špeciálnu edíciu PS4, ktorá sa na eBayi predala za 3 litre. Damn !!!

RFSL PS4

Keďže PS4 predala na jar 3 x viac kusov ako XBO, MSko pokračuje v protiútoku. Najnovšie, aj keď nie oficiálne, by mal ísť X-Box One na cenu 350E. Čím sa dostane pod 400E za PS4. Samozrejme bez Kinectu a bez hry, len holá konzola s ovládačom. Celá táto kačka je ale divná, cenu ukazovali niektoré EU e-shopy aj to len v mobilných verziách a potom bola cena opravená. Či tomu tak bude ukáže čas.

Jedným dychom gratulujem Sony a PS4 za 3 x lepšie predaje, kde v Q1 predala Sony 3,5 milióna PS4 oproti 1,1 XBO. Congrats.

Kuknite sa na mapu Paríža, v ktorom sa odohráva AC Unity. Pre porovnanie je na ľavo skutočná historická mapa. Vraj dokonca v AC Unity zažijeme 30 000 ľudí na jednej scéne a krásny, žijúci otvorený svet.

AC Unity Paris Map

Public beta Osudu (Destiny) je za nami. Mal som to šťastie, alebo skôr čas, si to sám chvíľu zagambliť (aj som to streamoval) a môžem povedať, že je to skutočne dobre vyzerájúca, zábavná strielačka, resp. MMO FPS s vynikajúcou atmosférou. Mmmm. Štatistiky z bety na obrázku.

Destiny Beta Numbers

Privítajme niečo, čo sa ešte prednedávnom považovalo za budúcnosť. Aj keď nie u nás, ale (opäť) v USA beží Playstation Now služba v public bete a je dostupná všetkým. Sony dokonca spravilo malé how to video, aby ste vedeli ako na to.

Maník z Ameriky sa súdi so Sony o 5 kociek, za to, že MP v Killzone Shadow Fall nebeží natívne v 1080p ale beží v 960×1080 a špičkové upscalovanie sa stará o kvalitné obrázky. Problém je, že Sony reklamovala pred vydaním PS4, že KZ SF pobeží natívne v 1080p. Borec sa cíti podvedený taks a súdi. Čo dodať, Amerika?

The Last Of Us Remastered je vonku. Je to vynikajúca PS3 hra v špičkovom next-gen šate so špičkovým photo režimom a pribaleným DLC za dobrú cenu. Sector ju zrecenzoval na 9/10.

Novinky na PS Store spred dvoch dní nájdete na EU PS Blogu. Highlighty vo videu.

Vedli ste že na PS Store fičia letné zľavy na PS4 hry? Akcia beží len do 20.8. tak get ‚em while they’re hot. Zoznam zľavnených hier na EU PS Blogu.

Už budúci týždeň sa bude konať GamesCom v Nemeckom Kolíne. Druhá najdôležitejšia akcia v hernom biznise začne 13.8. a skončí 17.8. Sony tam samozrejme nebude chýbať a aby nás trochu navnadila, vypustila 2+1 teaser. V prvých dvoch tesuje niečo … v treťom pozýva na svoju press-conferenciu.

Vráťme sa ešte k AC Unity, pretože sa roztrho vrece s informáciami tesne pred GamesComom. Tak prečítajte čo nás čaká a neminie (prebraté zo Sector.sk).

  • – Hlavný hrdina bude získavať body skúsenosti, ktoré môže hráč investovať do troch oblastí – stealth, combat a navigation. Teoreticky je tak možné spraviť s assassina nezastaviteľný mlynček na mäso alebo aj experta na hľadanie úkrytov, o nič nápadnejšieho než ľahký jarný vánok.
  • – Viac pozornosti sa dostalo aj zabijakovej výbave. Hráči budú svojmu hrdinovi nasadzovať masky, kapucne, chrániče, ale i topánky. Kusy odevu budú mať vlastné atribúty a hráč teda narazí na kapucňu, ktorá mu umožní ľahšie splynúť s davom aj pás, na ktorý sa dá zakvačiť viac položiek než na iné.
  • – Celé mesto by sa malo dať preskúmať kooperatívne, no na druhej strane sa kooperatívne misie dajú plniť aj sólovo, na niekoľkých úrovniach obtiažnosti.
  • – Opäť sa potvrdilo úzke prepojenie singleplayeru a kooperácie, v Ubisofte už nechcú robiť oddelený multiplayer, fungujúci ako úplne iná hra. Podobný systém je aj vo Watch Dogs, odkiaľ prebrali aj riešenie problému s kooperáciou hlavného hrdinu so sebou samým. Hráč teda uvidí iba „svojho Arna“ oblečeného a vyzerajúceho ako Arno a „Arnovia ostatných hráčov“ sa mu zobrazia ako bežní členovia bratstva assassinov.
  • – Snaha o vytvorenie dojmu živého mesta by sa mohla najviac prejaviť v misiách. Tie by už nemali byť proste nascriptované a namiesto toho by mali reflektovať doterajšie udalosti v meste.
  • – Už dlhšie vieme, že výkonnejší hardvér umožní vývojárom vytvoriť viac interiérov a nechať tak Arna pravidelne miznúť v niektorom z domov. Zabijak si tiež môže na svoju obeť počkať pri otvorenom okne a inak využívať možnosť plynulého prechodu medzi ulicou a obydliami.
  • – Nový hardvér potiahne aj inteligentnejšiu umelú inteligenciu. Napríklad stráže po vyvolaní poplachu už nebudú bežať priamo za assassinom s presnosťou tepelne zavádzanej rakety. Namiesto toho najprv zamieria na miesta, kde bol Arno naposledy niekým videný.
  • – Výrazného prepracovania sa dočkal aj súbojový systém. Trojica nepriateľov stále ešte nepredstavuje veľkú výzvu, no 5 spolupracujúcich útočníkov je už seriózny problém. Interakciu by sme mali očakávať aj medzi rôznymi skupinami NPC. Ako príklad bola uvedená partia lupičov, ktorej sa dá zbaviť, ak ju zavediete do náruče strážcov zákona. Väčšou výzvou bude aj niekoľko súbojov s bosmi, v ktorých bude dôležitejšie vyhnúť sa ich útokom, než čo najrýchlejšie stláčať tlačidlo útoku.
  • – Úniky prostredníctvom splynutia s davom patria k poznávacím znakom Assassin’s Creed, no a v Unity sa bude dať ponoriť do 30 tisícového davu.

Od často spomínaného EU PS Blogu prichádza krátky článok o budúco týždňovom GamesCome a o všetkom, čo by ste ešte pred ním mali vedieť. Njoy

Jednou veľkou novinkou je remake prvého Resident Evila na PS4, XBO, PS3, X360, PC. Vraj vyjde už v zime a čísla sú nasledovné : 1080p, 5.1 zvuk, 30fps. A pridaná scrollujúca kamera (niečo medzi dynamickou kamerou a pevným uhlom).

Beyond fellas


Komentáre


Tagged: