GamesCom 2015

GamesCom 2015 Logo

Orbis pictus. To je heslom aktuálne bežiaceho GamesComu v Nemecku. Lebo sa k nám odtiaľ dostávajú desiatky minút nových záberov z už oznámených hier, plus pár úplných noviniek, ako napríklad tretia Mafia alebo Scalebound. Bohužial, Sony tohtoročný GC úplne vynechala, takže sa môžeme tešiť na zvyšných veľkých hráčov ako MS alebo EA. Čekujte 🙂

Ešte predtým ako sa pustíme do toho množstva trailerov, ak má niekto záujem môže si čeknúť press-conferenciu Microsoftu alebo EA.

Scalebound je nová exkluzivita pre XBO. Hack’N’Slash akcia s dračím borcom a drakom v hlavnej úlohe vyzerá fantasticky. Posúďte sami.

Rise Of The Tomb Raider je rovnako fantasticky vyzerajúci nástupca rebootovanej Lary Croft. Nižšie čekujte 6+ minútový gameplay, kratučky GamesCom trailer,

Nový Mad Max trailer o pevnostiach v hre.

10.10. bude do sveta vypustená kolekcia Uncharted hier pre PS4. Kto nehral, vrele odporúčam, ide o fantastické hry a na PS4 v krásnom 1080p rozlíšení a 60fps. A budete si ich môcť dopriať v peknej Special Edition s art bookom a nálepkami v steelbooku.

Uncharted Nathan Drake Collection SE

Mmmm …. Dark Souls 3 … 16 minút špičkového gameplayu, aj keď je to offscreen capture, k tomu boss battle.

V MGS V budete mať Mother Base, vašu základňu na ktorej, no … budete robiť úplne všetko. Pôjde o plošinu v oceáne, ktorú môžete customizovať, rozširovať, rozdávať príkazy zamestnancom, budete tam mať R&D no proste všetko. Pozrite si 30 minút o možnostiach Mother Base. Must see. Rozsiahly pokec k tomu  spísali aj chalani na Zingu.

  • MGS trailer  v 4k a 60fps pre fajnšmekrov

Prejdime k jednej z najväčších noviniek. Mafia III je oficiálna a môžete ju vidieť ako v announcement traileri, tak v krátkom gameplayi.

Prvý poriadny gameplay trailer z reimaginácie Mirror’s Edge s podtitulom Catalyst. Krása … pripomína mi to rok 2008 … kedy bolo tak nejak všetko krajšie … ale o tom inokedy 🙂

EA sa pochlapili a ukázali nový MP mód do Star Wars Battlefront, Figter Squadron. Ak ste sa doteraz neposrali z niektorých trailerov, teraz sa poserete.

  • pri SW ešte ostaneme, aj keď nie pri Battlefronte. Do MMO od BioWare Star Wars The Old Republic pribudne nová expanzia. Trailer nižšie.

Nový Need For Speed sa zdá byť každým trailerom/informáciou lepší a lepší.

Final Fantasy XV sa ukazuje v story traileri + gameplay traileri s Malborom na konci. Škoda že na hru si počkáme až do 2016.

Na svetlo verejné sa dostal článok na Nikkei.com, v ktorom sú popísané postupy a prístupy Konami k svojim zamestnancom. To či sú prehnane kruté alebo nie nechám na vašom úsudku. Výcuc dôležitých informácií priniesol český Eurogamer.

Trailer z Until Dawn ukazuje, ako sa hra bude vyvíjať podľa našich rozhodnutí.

Sony síce nemala na GC press-conferenciu, ale za to predsa prišla s jednou novinkou. Tou novninkou je … maličký projektor k PS4. Bohužial, rozlíšenie je 1980×720, na baterku pofičí 2 hodinky, zvládne 120″ obraz z 3,6 metra a svietivosť 32 lumenov. Má aj WiFi pre pripojenie iných zariadení (k PSku sa pripája káblom). Zakúpiť ho budeme môcť od októbra za zatiaľ neznámu cenu.

PS4 Projector #1

PS4 Projector #2

O WoWku máme hneď dve správy, jednu zlú a jednu dobrú. Tou zlou je, že WoWko je na historickom minime subscriberov (čo stále znamená nejakých 5,6 milióna subsciberov). Tou dobrou je oznámenie ďalšej expanzie s názvom Legion.

Najbližší, najdrahší a najväčší DLC pack (ak sa to tak ešte dá nazvať) do Destiny, The Taken King sa ukazuje v dvoch videách.

Sekačka od Ninja Theory Hellblade, kde hlavná hrdinka bojuje s psychickou chorobou vyzerá zaujímavo, zároveň trochu divne. Pozrite si gameplay a uvidíte sami.

Na záver krátka ukážka z cyberpunkového RPG Technomancer od Spider Games (Bound By Flame).

Beyond priatelia

Komentáre