Velox Fama (7.3.2013)

Velox Fama V4

Vedeli ste že v 80tych rokoch boli niektoré hry dosť … zlváštne? Ten nejlepší výčet prepnutých coverov hier z 80tych rokov minulého tisícročia pre naše pobavenie spravilo IGN. Rovnako od IGN prichádza aj zoznam 14 naj-adorable postáv z hier. Njoy

PS4 dosiahla ďalšie pekné číslo. Plán Sony bol predať 5 miliónov PS4 do konca fiškálneho roku (31.3.). 5 miliónov prekročili ešte vo februári a nedávno pokorili hranicu 6 miliónov predaných PS4. Congrats.

RPG South Park The Stick Of Truth je vonku a z recenzii si odnáša slušne osmičky až deviny. Sem tam sa mihne 10 ale aj 6. Vo všeobecnosti vraj hra stojí za to, RPG prvky sú premyslené, no nie prehnane hlboké a má vynikajúce spracovanie, až máte pocit že ovládate seriál. Recenzie zo sveta spísal Sector.sk.

JRPG KOE je hra, Japonská hra, ktorá je inšpirovaná sériou FF a Pokémon a pokúsi sa vás naučiť po Japonsky. Okrem základných slabík a niekoľko znakov a fráz. Pýtate sa ako to môže fungovať? Napríklad tak, že počas hry získate slovo katana, ak si ho zapamätáte a počas ťahu v boji odlíšite od ostatných slov môžete s ňou bojovať. KOE momentálne zbiera peniažky na Kickstarteri a ak sa podarí, vyjsť by mala na PC, Linux, Mac a neskôr na Vitu.

Na PS4 a Vitu sa chystá potemnelý 2D indie titul forma.8. Trailer s úžasnou hudbou v pozadí je nižšie.

Neoviktoriánsky Londýn z Order 1886 aj s komentárom od CEO Ready At Dawn …

… a k nemu 3 minútový gameplay. Njoy

 

Holadnské Sony štúdio Guerrilla Games (Killzone franchise) pracujú na novej IP pre PS4 už 2,5 roka. Mali by tak obohatiť portfólio PS4 exkluzivít možno už koncom tohto roka. Samozrejme, predpokladá sa že to bude strielačka a zhliadnuť by sme ju mohli na E3 tento rok.

Ak si nie ste zatiaľ istý, či sa vám páči alebo nepáči The Order  1886 a máte pocit že nemáte dosť informácii, PS Blog vás rád uvedie do obrazu. 10 vecí ktoré musíte vedieť o The Order 1886.

Z ničoho nič, šéf SCEA Jack Tretton, ten milý charismatický pán, ktorý uvádzal snáď všetky E3 press konferencie končí v Sony. 31.3.2014 sa rozídu po viac ako 15 rokoch. Jack Tretton bol pri všetkých HW launchoch Sony a venoval mu 20 rokov života. Na jeho pozíciu sa posadí Shawn Layden, ktorý pre Sony pracuje už 15 rokov, okrem iného má za sebou 8 rokov v SCE Worldwide v Londýne takže určite nie je nováčik. Uvidíme ako sa mu bude dariť.

Je to jasné. Screen Gems, štúdio ktoré točí Resindent Evil filmy sa dohodlo s Naughty Dog a dočkáme sa filmového The Last Of Us. Scenár bude mať nastarosti, našťastie, Neil Druckman, teda človek ktorý písal scenár aj pre hru samotnú. K nemu sa pridá Sam Raimi a Ghost House Pictures.

Dishonored II. BANG !!! Pôvodne malo byť oznámená až na E3, no niekto vyniesol info ešte skôr. Hra roka minulého sa tak dočká nasledovníka. Dishonored II Darkness Of Tyvia bude mať nového hrdinu, odohrávať sa bude na najsevernejšom ostrove ríše kde je večná zima a zahráme si ho pravdepodobne až v 2016.

DIshonored II Leak

Watch_Dogs, cyberpunková akcia nakoniec bude preložená do českého jazyka (predpokladám že len titulky) a to na všetkých platformách. Ako old-gen tak aj current-gen + PC, na Wii U bohužial nie. A mimochodom, hra vyjde 27.5.2014.

A pri Watch Dogs ešte zostaneme. Nový story trailer vás presvedčí, že toto chcete v máji hrať !!!

Beyond priatelia

Komentáre


Tagged: