Velox Fama

Musím povedať, že Xko malo už éred launchom next.genu dobre zvládnutú (čítaj lepšie ako Playstation) komunikáciu so s hráčmi a po launchi táto ich novonadobudnutá schopnosť pokračuje. Najnovšie sa pochválil úplne novým sound designom v novej Forze Horizon 5 spôsobom, že si pomaly chcem kúpiť Xko. Každopáne zvuky áut v novej Forze budú prefktné, detailné a úplne nanovo nahraté. Všetky.

Netflix pracuje na animáku Monster Hunter s podtitulom Legends of the Guild. Ten sa na rozdiel od čerstvej filmovej adaptácie neodkloní od princípov hry. Prvý trailer je nižšie.

Podľa šepkačky stojí jedna epizóda seriálového The Last Of Us od HBO osemcifernú čiastku, čiže 10+ milonov dolárov. Prvá, 10 dielna séria tak bude stáť cez 100 miliónov dolárov. Napríklad finálna séria Game Of Thrones stála 90 miliónov dolárov, ale mala len šesť dielov.

Netflix ide do hier. Je to oficiálne a máme len málinko ďalších informácií. Určite (aspoň zatiaľ) nepôjde o službu na PC alebo koznole, skôr sa zamerajú na malé mobilné hry, zatiaľ. A platitť navyše nebudete nič, cena predplatného sa nemení.

Battlefield 2042 bude mať začiatkom septembra betu. Vyskúšať si ho budeme môcť od 6/9, pre predplatiteľov od 4/9. V BF 2042 už od vydania koncom oktôbra bude dostupný mód Portal, kde si budeme môcť jedna zahrať a dvojak vyskadať vlastný Baattlefield zážitok a to aj s vozidlami, mapami, zbraňami, gadgetmi a postavami z BF 1942, Bad Company 2 a BF 3. Nerozumiete? Orbis pictus nižšie. Hru bude sprevádzať krátky CGI film Exodus. Uvidíme ho už 12/8. Dovtedy krátky teaser nižšie.

Ak sa radíte medzi fanúšikov klasických JRPG, určite vám pri otváracom ceremoniály olympijských hier v Tokyu a následnom predstavovaní zúčastnených štátov neuniklo, že do pozadia pri prechádzke s vlajkami hrá napríklad theme song z Dragon Questu, alebo victory theme z Final Fantasy.

Najväčšou letnou správou doteraz je Dead Space Remake. Budeme sa báť v 4K. Čekujte annoncement trailer a prvú porovnávačku samozrejme.

Microsoft Flight Simulator vysiel na Xbox spolu s výkon optimalizujúcim updatom. A že ako to podľa recenzií dopadlo? Evidentne fantasticky. Xbox verzia hry má na Metacritic priemer 91/100 a MSku sa podarilo portnúť elitnú hru z PC na elitnú hru na Xko. Congrats. Nižšie samozrejme porovnávačka a video recenzia.

Ak máte PS5 a Apple ID, môžete si jednoducho aktivovať Apple TV+ na 6 mesiacov zadara. Stačí ísť do skecie Media > nainštalovať Apple TV aplikáciu > prihlásiť sa so svojím Apple ID a hotovo. Njoy.

Gratulujeme Sony k 10 miliónom predaným Playstation 5 (údaj k 18/7) a to 9 mesiacov od launchu. PS5 je teda najrýchlejšie predávanou Playstation konzolou a drží si náskok aj pred najpredávanejšou konzolou všetkých čias, Playstation 2. Xko sa s číslami nechváli a tak ostáva spoliehať sa na odborné odhady, ktoré sú na úrovni 6,5 milióna kusov. Mimochodom, Playstation 5 s mechanikou sa už tiež predáva bez sstraty pre Sony.

Kena: Bridge Of Spirits bola odložená z augusta, našťastie len o mesiac, na 21/9. Tak sa budeme musieť tešiť o mesiac dlhšie.

Sony najbližším FW updatom umožní zväčšenie inetrého úložiska pomocou M.2 PCIe 4.0 diskov. Samozrejme, výrobcovia diskov okamžite ponúkli množstvo možností. Môžete ísť do overeného samsungu Samsung 980 PRO od 250GB (65E) do 2TB (418E), disky od WD odporúča architekt PS5 Mark Cerny a WD Black SN 850 NVMe ponúkajú v 1TB (189E) a 2TB (445E) verziách, Gigabyte AORUS Gen4 7000s ponúka rovnako 1TB (226E) a 2TB (440E). Pozor ale pri kúpe na to, či má disk vlastný chladič, ak nie, budete ho musieť dokúpiť (napr od GELID stojí 7,69E), inak sa disk začne spomalovať so zvyšujúcou sa teplotou. Samozrejme, aj ten najlepší disk je vám na nič, ak sa do koznole nevôjde, ergo, pozor na rozmery (viď nižšie). Takže pri výbere sú dve čísla najdôležitejšie – výška disku (max tesne nad 11 mm) a prenosová rýchlosť 5500 MB/s a vyššia. Už vychádzajú ah prvé testy externých SSD k PS5. Nezabudnime, že testy prebehly na bete FW podporujúceho tito rozšírenia, tekže si pred kúpou určite počkajte na oficiálne testy. Každopádne SSD od Samsungu s čítacou rýchlosťou 7000 MB/s konzola obmedzí na 5500 MB/s. Loadingy sú tak podobné ako s interným SSD. Čo prekvapilo je zápis na disk, 37GB hru na interný disk zapisovala konzola 3 minúty, na SSD od Samsungu 30 s. To je obrovský rpozdiel ale nezabudnime, že ide o betu FW. Video s testami rýchlosti pod obrázkami.

S Aloy budeme robotických mamutov loviť až budúci rok. Horizon Forbidden West bol odložený z tohtoročných vianoc na prvý kvartál 22. Dôvodom je ako inak, COVID-19.

Age Of Empires IV v krátkych traileroch ukazuje námorné bitky aj Abbásovcov.

JRPG Tales OF Arise predstavuje prekrásne prostredia aj vedľjšie aktivitky ako rybárčenie, farmárčenie a ďalšie. Hra vychádza 10/9.

Back 4 Blood od bývalého týmu Left 4 Dead sa ukazuje v 7 minútovej gameplay ukážke a za mňa si v kalendári zakrúžkujte 12/10, aby ste si hru nezabudli kúpiť hneď keď uzrie svetlo sveta lebo to bude zábava. Ak si chcete htu vyskúšať práve beží open beta. Klúče k nej som si už zaslúžil, takže vy už nemusíte – mám navyše ale len 3 takže kto skôr príde, ten skôr máruje vlny zombíkov :

  1. Use this link to redeem your Back 4 Blood code https://www.back4blood.com/?WBGHCode=GCRG89X8Z

2. Use this link to redeem your Back 4 Blood code https://www.back4blood.com/?WBGHCode=GCR9TAKTT

3. Use this link to redeem your Back 4 Blood code https://www.back4blood.com/?WBGHCode=GCRGQTNH8

Mobilné Diablo Immortal bolo odložené na prvý polrok 22.

Digital Foundry, majstri porovnávačiek a testovania hardwaru zhodnotili PS VR 2. Podľa už leaknutých špecifikácií a špecifikácií, ktoré ešte neboli leaknuté/oznámené, to s PS VR 2 vyzerá sľubne. Z vyjadrenia medzi riadkami vyplýva, že boli spokojný s tým, čo o headsete zatiaľ vedia. Z internej Sony konferencie, ktorá sa vraj udiala v utorok 3/8, opäť vytiekli informácie o PS VR 2. Interne sa headset volá NGVR (Next-Generationn VR), rozlíšenie displaya PS VR 2 bude 2000×2040 na oko, pôjde o OLED display s HDR, 110 stupňový filed of view, sledovanie očí pre grafické odlahčenie miest, na ktoré sa nepozeráte a haptická odozva po vzore DualSense priamo v headsete.

Chalani z Vrotexu si vysúšali Company Of Heroes 3 a sú spokojný. Dojmy zhrnuli v článku aj krátkom videu.

Vydarená stratégia Iron Harvest postavená do alternatívnej minulosti sveta World of 1920+ (stolovka Scythe) vyjde koncom roka na konzole. Teaser nižšie. Nedá mi pri tejto hre (stolovej aj digitálnej) nespomenúť majstra Jakuba Rozalského, ktorý v zásade tento svet stvoril svojím úžasným art štýlom. Určite si čeknite jeho ArtStation.

Komentáre