Velox Fama

Recenzie:

Jurassic World Evolution 2 sa podľa Sectoru vydaril. Dokonca vydaril výborne na 8,5/10. Komplet recenziu nájdete na Sectore. Kristýna z Vortexu bola prísnejšia so známkou 6/10.

Battlefield 2042 sa na Vortexe moc nepáčil, dokonca je so 4/10 ľahko podriemerný. Zing cíti BF 2042 rovnako, za 4/10. Zaujímavé je, že aktuálny BF 2042 je najhoršie hodnotený BF ever (na Steame) a zároveň najviac hraný. Porovnanie od DF pod recenziou. Dejú sa ale veľke veci v DICE. Vymenený manažment a obrovské updaty naznačujú, že to bude lepšie. Za mňa je BF 2042 super zábava.

Nový Shin Megami Tensei V na Switch je vynikajúci. Apoň podľa Zingu. V recenzii dali hre 9/10.

Elden Ring nás zahrnul množstvom videí a dojmov z jeho bety na pozvánku. Obsahu je veľa a vychádza aj s odstupom času. Dojmy od Zingu a od Vortexu sú preto až v tejto Velox Fame. No a porovnanie od DF.

Český Bulánci boli crowdfundnutý na desať pokračovaní. V krátkom teaseri je aj release year early access verzie.

The Elder Scrolls VI pravdepodobne nevyjde na Playstation. Netvrdím, že ma to prekvapuje. Samozrejme, že to MSko urobilo, šak za Zenimax zakrvácalo cez 7,5 miliárd ale aj tak som nahnevaný. Jeden by povedal, že však spravili len to, čo robí Sony s exkluzivitami. Nie, nespravili. TES si si mohol zahrať na PC, na PS3 aj PS4, na Switchi a na týchto platformách má kopec fanúšikov. Teraz, si ho zahráš len na PC alebo Xku, lebo niekto má peniaze. Chápete? Niekoho, kto sa celý život hrá na Xku netrápi Uncharted, ani Horizon, ani The Last Of Us. Lebo ich nikdy nehral. Ani mňa, ako Playstation guya netrápi Metroid (a viem že je to legenda a má môj rešpekt). Nikdy som ho nehral. Skyrim som hral, asi tak tisíc hodín. A ten ďalší, si nezahrám, lebo MSko zatriaslo mešcom a kúpilo si hotovú vec. Sony si aspoň svoje exkluzivity vypiplalo za tie roky vo vlastných štúdiách. MSko proste prišlo a kúpilo si jeden z najväčsích vydavateľských domov. A teraz robí ramená.

Fallout seriál, na ktorý má Amazon licenciu, žije. Podľa Toda Howarda práce na seriály napredujú. Tešinger.

17/11 sa konal Games Week Direct, čo je lokálna akcia na ktorej sa predstavujú nové hry z Čiech a Slovenska. Chválim snahu, spracovanie aj celú ideu. Na Slovensku potrebujeme zvyšovať povedomie o hrách. Len tak ďalej.

SIFU, kung-fu bojovka na Playstation ukázala súbojový systém, aj dátum vydania 22/2/22

Vortex aj Sector si zahral kampaň Halo Inifnite. Dojmy od Vortexu nižšie, alebo tu a od Sectoru tu.

Wired natočil video s Markom I-Made-PS5 Cernym práve o tom, ako vznikla PS5.

Čerstvé tech demo Unreal Enginu 5.

Steam Deck síce tak lajko nezoženiete, pretože, proste nie sú súčiastky ale zato tešiť sa naň môžete. Bude to pecka. Capcom sa pochválil Devil May Cry gameplayom na tomto zariadení. Njoy

Ocenenie Slovenská hra roka 2020, rozdávané na Game Days, dostala hra Vapurom: Lockdown od Fatbot Games (BA). Gratulujem. Ostatné ocenenia dostali :

  • Slovenská hra roka: Vaporum: Lockdown (Fatbot Games)
  • Najlepší vizuálny dizajn: YesterMorrow (Bitmap Galaxy)
  • Najlepší zvukový dizajn a hudba: Yestermorrow (Bitmap Galaxy)
  • Najlepší game dizajn: Vaporum: Lockdown (Fatbot Games)
  • Najlepší debut: Transport INC (DIGIFOX)
  • Najlepšia PC/konzolová hra: Vaporum: Lockdown (Fatbot Games)
  • Najlepšia mobilná hra: Athletics Mania (PowerPlay Studio)
  • Iný pohľad: Ur Game (Bartoš Studio)
  • Cena hráčov Sector.sk: Ur Game (Bartoš Studio)

Gran Turismo 7 bude sprevádzať vlastný oficiálmy volant.

Unikly gameplay zábery z Crimson Desert. Pozrite si ich a utrite slinu. Hra vyzerá úžasne. Už len dúfať, že to nebude len vylepšený simulátor chovania snehu, trávy, vetra a podobne. Ale to snáď nie 🙂

Borec, ktorý použil na polep svôjho auta vo Forza Horizon 5 voccu KĽDR Kima dostal ban na dlhých 8000 rokov. Až do 31/12/9999.

Čerstvý gameplay z Dying Light 2. Uvidíte kúsok z prvej tretiny hry, jeden zo story questov. Uvidíte parkour aj bojový systém aj postavy. Njoy.

Komentáre