Velox Fama


Recenzie


Bayonetta 3 vyzerá na peckovú hru. Priemer recenzií je okolo 8.9/10, Secotr dal 9,5/10, Vortex fal 8/10, a Zing 9/10. Ostatní potom že VG247 – 10, The Independent + GameSpot + Press Start za 9, VGC + NME + Vooks + The Gamer + Inverse za 8

IGN ešte pred vydaním strávila 6 hodín hraním Sonic Frontiers a ich dojmy zhrnuli v článku a videu.

Vychádza herná udalosť roka, God Of War Ragnarok. Recenzie sú mimoriadne vysoké a Ragnarok sa takmer vyrovnal Elden Ringu (96/100). Momentálne má na Metacriticu priemer 94/100. Pome na to: Sector 9,5/10 (videorecenzia nižšie), český Eurogamer odporúča, Vortex 9/10 (videorecenzia nižšie), IGN 10/10, Zing 10/10 a ostatný že:

10/10 – PSU
10/10 – Gaming Nexus
10/10 – Gaming Trend
10/10 – Twinfinte
10/10 – GamingBolt
10/10 – EGM
10/10 – Press Start
9.5/10 – Game Informer
9/10 – Easy Allies
9/10 – Gamespot
9/10 – Shacknews
8/10 – Digital Trends
8/10 – Guardian
8/10 – TheGamer
6/10 – IGN Korea

Nikdy nie je na škodu, prečítať si čo najviac recenzií k hre, za ktorú plánujeme utratiť naše ťažko zarobené peniaze. K tým lokálnym recenziám na Bayonetta 3 z predošlej Velox Fama pripájam tú od Kotaku.


Jednou vetou


Stratégia Anno 1800 (2019) sa pravdepodobne dostane na konzole. V novembri boli totiž pozvaní vybraní testri na odskúšanie tejto hry na PSkách a Xkách.

Pamätáte sa na jeden z Witcher projektov, projekt Majoris, oznámený na CD Projekt Red evente k ich narodeninám? Tak už vieme, že projekt Majoris je remake prvého Witchera. Juchu.

Inzeráty s ponukou práce od Sony naznačujú, že Naughty Dog pracuje na úplne novej IP a spolupracuje na nej s velkým tímom z pobočky zo Sony San DIego.

Wol Long Fallen Dynasty vyjde začiatkom marca 23.

SEGA sa pochválila predajmi svojich značiek. Kým víťazom je samozrejme Sonic s 1,51 miliardami predaných kusov, druhou najúspešenjšou značkou SEGY je Total War – PC stratégia, ktorá preskočila multiplatformovky ako Persona alebo Yakuza.

Playstation 5 má doma 25 miliónov ľudí. Gratulujeme.

The Last Of Us seriál uvidíme 15/1/23 na HBO.

SGDA vydala akutálnu brožúru o stave Slovenského herného priemyslu. Ďakujeme a len tak ďalej.


– – – +++ – – –


Čerstvé videá na God Of War Ragnarok sa minuciózne venujú bojom a nepriteľom, potom je tam launch trailer a potom video s Johnom Travlotom, Benom Stillerom a LeBronom Jamesom. Mimochodom, „prvého“ severského God Of War sa predalo cez 23 miliónov kópií, z toho cca 3 milióny sú na PC.

Forspoken v čerstvom trailery predvádza magický parkour aj boje mágiou.

Alone In The Dark, zakladateľ survival hororu sa dočkká remastru prvého dielu. Na reimaginácii pracuje štúdio Pieces Interactive a na Gamescome bolo dostupné demo. Odvtedy až do teraz o hre nebolo počuť. Teraz sa pripomenula novým teaserom.

NFS Unbound ponúka ďalší krátky gameplay kde oznamuje spoluprácu s Palace Skateboards.

Playstation VR 2 vyjde 22/2/23 a bude stáť 600€. V balení bude headset, dva ovládače a slúchadlá. Ak budete chcieť bundle s Horizon hrou na PS VR 2, prihoďte si päťdesiatku. Pri launchy bude dostupných 11 titulov a to The Dark Pictures: Switchback VR, Cities VR – Enhanced Edition, Crossfire: Sierra Squad, The Light Brigade, Cosmonious High, Hello Neighbor: Search and Rescue, Jurassic World Aftermath Collection, Pistol Whip VR, Zenith: The Last City, After the Fall, Tentacular. Trailery k všetkým zmieneným hrám si pozrite na českom Eurogamerovi. PS VR 2 nie je spätne kompatibilné s hrami na PS VR 1 pokiaľ nevlastníte Pistol Whip alebo Zenith: The Last City, ktoré ponúkajú free upgradfe na PS VR 2.

Ďalšia hra od Kojimu, ktorá vraj bude nové médium sa bude volať Overdose a asi pôjde o horor. Herečka Margaret Qualley z Death Strandingu leakla pár záberov z hry.

Komentáre