Velox Fama (4.9.2013)

Velox Fama V4

Zdravím vás všetkých. Som späť v plnej sile tak pome na to 🙂

Pokiaľ ste nesledovali GamesCom pred dvoma týždňami tak vám pravdepodobne uniklo, ako bude vyzerať user interface na PS4 a ako kurva rýchlo pofičí (za predpokladu že video nie je fake). Čeknite video, kde si sám veľký Shuhei Yoshida zagamblí chvílu MP v Killzone Shadow Fall, do ktorého sa pripojí ku kamarátovi asi za 6 sekúnd a potom uploadne screenshot. DAMN !!!

Pár detailov o MP v Killzone Shadow Fall vyplávalo na povrch a ja si ich nechutne požičiam presne tak, ako ich spísal Sector.sk.

 • Autori približili multiplayer v novom Killzone Shadow Fall, ktorý vyjde spolu s PS4 v novembri. Potvrili free multplayerové mapy, ale ohlásili aj platené multiplayerové DLC
 1. Mechanika gameplayu – väčšina možnosti dostupných v singleplayer kampani bude aj v multiplayer, vrátane cover systému, slidingu, melee útokov.
 2. Zbrane – multiplayer bude ponúkať 22 rôznych zbraní, ktoré sa budú postupne odomkýnať.
 3. Doplnky k zbraniam – zbrane majú 19 rôznych doplnkov, ktoré sa budú rovnako odomkýnať, ale v tomto prípade špecifickými úlohami.  Budete môcť vylepšovať základné vlastnosti zbraní ako zameriavač, pridávať nové typy nábojov, alebo sekundárnu paľbu.
 4. Classy a možnosti – hra bude mať 3 základne Classy a 12 jedinečných možnosti. Každý class môže byť vylepšený dvomi špeciálnymi možnosťami umožňujúcimi zvoliť si špecifický herný štýl
 5. Užívateľské bojové zóny – Warzones sú nazvané rotujúce misie, ktoré bude možné predefinovať, určiť napríklad typy zbraní, čas hry atď. Spolu bude v ponuke osem misii, z ktorých štyri sú nové.
 6. Combat Honors – za dostatok získaných bodov môžete aktivovať dočasné bonusy, tie vám zostanú pokým neumriete. Napríklad sa zvýši rýchlosť, zníži recoil.
 7. Podpora po vydaní – autori plánujú rozširovať hru platenými DLC s novými gameplay funkciami a customizáciami. Samotné multiplayerové mapy budú zadarmo.

Katalógový popis Playstation Camer-y k PS4 na Amazone popisuje zariadenie ako kameru schopnú rozpoznávať aj hlasové povely. Teda niečo ako Kinect, pravdepodobne ale nie v takej kvalite. Otázkou je, ak to kamera dokáže, čo by bolo logické, prečo o tom Sony zatiaľ mlčí? Uvidíme.

Mark Cerny, milý chlapík ktorý mal na starosti črevá PS4 a tvorca hry Knack povedal Polygonu, že potrvá 3 až 4 roky kým sa podarí odomknúť plný potenciál PS4. Nič nové, aj na PS3 boli najlepšie hry až v druhej polovici života. Nová procesorová architektúra uľahčuje prácu hlavne pre multiplatformové tituly, no aj keď sa podobá PC, neznamená to, že od day one na ňu budú špičkové hry. Môžer to ale znieť trochu alibisticky v kontexte možných diskusii o malom pokroku oproti predošlej generácii.

Teraz nádielka trailerov :

 • Na GamesCom-e sa ukázal MP v Killzone Shadow Fall v krátkom trialeri.

 • The Last Of Us dostane s patchom 1.03 okrem bug fixov aj nový MP mód Interrogation. Viac vo videu.

 • Ak sa chcete pozrieť Square Enix pod kožu, ako sa vyvýja posledné antré v trilógii Final Fantasy XII, čeknite si prvú časť Inside The Square.

 • Trailer na handheldovú verziu Killzone ukáže veľa gameplayu aj krásnu grafiku. Bohužial nenašiel som toto video na YT takže vás presmerujem na český Eurogamer. Njoy
 • Grafickú púť značky Playstation od toho prvého PSka až po nadchádzajúcu PS4 mapuje podarené video od Playstation Access. Z nejakých príčin sa toto video nedá embovať tak vás odkážem priamo na YT.
 • Pôsobivo pôsobili real scany textúr, ktoré nám ukázalo štúdio pracujúce na The Order 1886 pre PS4. Ale čo tak real scany postáv. Mmmmm určite pozrite 🙂

Predstavte si, že si dávate cigaretu po obede v práci pred budovou. Vytiahnete z vačku smartfón, hodíte sa do stóru a nakúpite/stiahnete nejakú gamezu ktorá práve vyšla. A vo vašom tichučkom domove sa zapne vaša PS4, stiahne a nainštaluje čo ste kúpili a znova zabuvá. Keď prídete domov všetko bude rady 🙂 Presne takto to bude fungovať.

Toto sa síce netýka žiadnej konzole, ale zaslúži si to svoje miesto. Wasteland 2, pokračovanie prvého Wastelandu (predchodca Falloutu) od Interplay-u a Brian-a Fargo z 1988, je vo vývoji. Aby ste si nemysleli že sedia na riti a vymaľovávajú si leporelo, občas vypustia výsledky doterajšej práce. Video nižšie je 18 minútový gameplay skoro celého levelu z hry. Mmmm … je počuť že soundtrack ktorý bude stáť za to (aj keď Marka Morgana s OST k F1 a F2 nikdy neprekoná) a systém hry aj s dialógmi a ťahovými bitkami krásne vonia po Falloute.

Beyond priatelia

Komentáre


Tagged: