Velox Fama (3.2.2016)

noZerOne Logo 2014 Velox Fama 362x362

Po vzore Uncharted 3 bude mať aj Uncharted 4 české titulky. Priblíži sa tak väčšiemu publiku z našich stredoeurópskych radov. Nieže by sme už od bety v češtine nevedli že to tak bude, ale teraz je to official od Sony.

Do nového Need For Speed sa chystá slušne nadupaný update zadarmo. Pribudne  photo mód, sharovanie a sťahovanie wrapov vytvorených komunitou, vylepšenie do MP kde hneď uvidíte kto chce závodiť, instant repair zadarmo pri prejazde benzínkou, viac ako 100 nových tunning partov a 3 nové trofeje/achievementy.

Insomniac games ohlásili svoj nový titul Song of the Deep. Podmorská akčná adventúra nás zavedie hlboko pod vodu k podmorským mestám, cintoríny a záhrady. Vo vlastnoručne zhodotovenej podnorke, ktorá sa bude dať vylepšovať budeme pátrať po otcovi malého dievčatka. Budú príšery aj hádanky a celý podmorký svet má byť interaktívny.

Japonské gameplay videá zo sexy Dead Or Alive Extreme 3. Njoy

Ak ste nadobudli pocit, že nadchádzajúci Far Cry Primal bude len akási nadstavba FC4 vedzte, že sa mýlite. Ide o plnohodnotnú hru s gameplayom okolo 30 hodín. Vytvorili komplet nový svet so zvieratami a rastlinami prislúchajúcimi obdobiu 10 000 p.n.l. Dinosaury tam nenájdete z jednoduchého dôvodu. 10 000 rokov p.n.l. boli už milióny rokov po vyhynutí.

Zoznámte sa s Ninou z Tekken 7.

CES 2016 je za nami a pred nami GDC 2016. To sa koná 14-18.3.2016 a už sú dostupné prvé štatistiky. Pýtali sa developerov, na akú platformu vyvýjajú/plánujú vyvíjať hry. Prvé je samozrejme PC s 52% (pohoršilo si oproti predošlému roku o 4%), druhé sú mobily so 44% (-6% oproti 2015), tretia PS4 s 27% (+1 % oproti 2015). Veľmi slušný záujem prejavujú o VR ktoré je na 5. mieste s 16% (+9%  oproti 2015). Kompletný zoznam :

 • PC – 52% (-4%)
 • Mobily – 44% (-6%)
 • PS4 – 27% (+1%)
 • Xbox One – 23%  (+1%)
 • VR – 16% (+9%)
 • Web – 14%
 • WiiU – 5%  (-1%)
 • Xbox 360 – 5%
 • PS 3 –  4%
 • PS Vita – 4%
 • 3DS – 3% (-1%)
 • Nintendo NX – 2%

Už 20. dev diary o Hellblade, hack’n’slash titule na PS4 a PC. Tentokrát je témou pohyb a ovládanie.

Prsatá, nasratá, akčná nástupkyna Duke Nukema Bombshell v launch traileri.

Základňa Niflheim. Na nej sa odohráva viac ako 3 minútový gameplay Final Fantasy XV, kde sa veci dajú riešiť stealthom alebo bojom. V druhom videu sú zmeny oproti Episode Duscae, demu pribalenému k day one edícii FF Type-0 HD. Ešte jedna dôležitá info o FF XV, dátum vydania sa dozvieme 30.3.2016.

Eurogamer sa pozrel na čerstvú PC verziu jedného z kandidátov na hru roku, Rise Of The Tomb Raider. Aj keď dal známku Doporučeno, neskrýva nadšenie.

The Division je horúcou témou v týchto dňoch. Svoje dojmy z víkendovej uzavretej bety dal dokopy napríklad Sector.sk. Public β pre nás ostatných a všetkých bude 16-21.2. Ďalej tu máme 24 in game hodín počasia v 1 minútovom videu, krátke fan video na štýl Falloutu s prechádzkou zničeným NY a na záver skoro 24 minútové komentované video od Pavla Oreškiho z čekého Eurogamera, ktoré vám určite odpovie na všetky otázky. Ak nie aspoň predvedie celú hru.

Ste fanúšikom JRPG ale najradšej sa hráne na svojom smartfóne? Potom by ste určite nemali missnúť nový JRPG titul od Square Enix – Adventures Of Mana, čo je vlastne remake Final Fantasy Adventures. Od 4.2. na iOS a Android za zatiaľ neznámu cenu.

Očakávaná februárová indie hra Firewatch (PC, PS4) bude stáť niečo okolo 18€. PS+ subscribers dostanu 10% zlavu.

Dve videá z Far Cry Primal priblížia Saylu a dozvieme sa niečo o liečení.

Gravity Rush Remaster vychádza a tak sa pochválili hodnoteniami.

Ťažká indie hra o smrti a rakovine That Dragon, Cancer je skôr interaktívnou poviedkou. Emotívny a smutný príbeh vás prevedie cez životy rodiny Greenovcov. Viac už v recenzii od Sectoru.

The Witness aj napriek vysokej cenovke 37€ ide ako žuvačky zdarma. Za prvý týždeň sa predalo 100 000 tejto puzzlovky a to je ešte velmi mohutne pirátená na PC. V recenziách dopadla hra rôzne. Priemer sa ale hýbe skôr pri 8 ako pri 6/10.

Nový XCOM 2 je prvým tohoročným adeptom na hru roka. V recenziách si odnáša čísla 90 a vyššie a podľa Eurogamera je to povinnosť. Must have, must play. Tak PCčkári, príjemnú zábavu.

Beyond priatelia

Komentáre


Tagged: