Velox Fama (2.9.2014)

noZerOne Logo 2014 Velox Fama 362x362

Leto je za nami a upršaný septmeber si pýta sedieť doma a gambliť … alebo sedieť za noZerOne a čítať novinky 🙂

Ak vlastníte (minimálne) iPhone 4S alebo iPad a ste Star Wars fanúšikom, určite si zadara stiahnite najnovší strategiký počin inšpirovaný Clash Of Clans, Star Wars Commander. Gameplay nižšie už povie zvyšok. Samozrejme, keďže je to F2P nechýbajú mikrotransakcie.

Twitch bol predaný. Kúpil ho Amazon za necelú miliarku dolárobv (970 mil.). Pre nás userov to nič neznamená … aspoň to tvrdí šéf Twitchu. Mimochodom vedeli ste že Twitch funguje len 3 roky a že v roku 2013 mal mesačne 45 miliónov unikátnych návštevníkov?

Metro Redux je vonku a my si tak môžeme pozrieť prvých 15 minút gameplayu na PS4.

Vieme zopár noviniek o DriveClube na PS4. Hra nebude podporovať H prevodovky na volantoch, vibrovanie DS4 bude dosť silné (asi pre „autentickejší“ zážitok) a dynamické počasí zaručí, že si nikdy nezajazdíte rovnaký závod 2 krát. Hra vyjde 8.10.2014.

20 rokov sme čakali a teraz, čakanie je na konci. Nástupca prvého postapokalyptické RPG na svete (Wasteland) , ktorým sa potom mohutne inšpiroval Fallout, Wasteland 2 konečne vyjde a to 19.9.2014. Hudbu opäť spravil neskutočný Mark Morgan a môžete sa tešiť na všetko tú post-apo akciu a turn based combat ako to máme radi. Wasteland 2 vychádza pre PC, OS X a Linux. Trailer nižšie.

RIME je dobre strážený titul podobajúci sa na Zeldu a moc o ňom zatiaľ nevieme. Predsalen sa vývojári rozkecali na Twittri a dozvedeli sme sa len pár drobností. Napríklad v hre nebude ani jedna zbraň = žiadne zabíjanie. Napriek tomu o akčné scény nebude núdza a hra vyjde niekedy v 2015. Okrem toho PS Blog sa pozrel na trailer nižšie bližšie vypichol 21 vecí, ktoré ste si pravdepodobne nevšimli.

Freedom Wars je japonská gameza o ktorej sa toľko nehovorí, pritom by sa malo. Okrem toho že sa chystá ku nám na západ, je PS Vitu a ponúkne Ad Hoc co-op pre 4, online co-op pre 4 a kompetitívny MP pre 8 cez net. V zásade ide o hunting game kde sa spojíte s priatelmi a musíte zložiť veľkého nepriateľa. Hra bude mať robustný príbeh a vychádza 29.10.2014. Kto pozerá anime, určite ho neminul seriál Attack On Titan, práve toto anime dosť pripomína gameplay Freedom Wars spolu s 3 dimensional maneuvering devices. Nice.

Český Eurogamer napísal vynikajúci (a dlhý) komentár k hororovému demu P.T. z ktorého sa nakoniec vyklul hrateľný trailer na nadchádzajúca Silent Hilly od Kojimu a Del Torra s Normanom Reedusom. Inak P.T. je skratka pre Playable Teaser. Kojima, Kojima, ty beťár 🙂

AC Unity bolo odložené. Našťastie len o dva týždne a teda na 13.11.2014. Pripájam trailer A Return To Form.

Pýtate sa občas, aký reálny dopad majú tie veľké gamerské cony na trh s hrami. Jasné, okrem vplyvu na akcie firiem a prezentáciu nových hier, technológii a reklamu ako takú je tu ešte jeden a asi najlepšie hmatateľný dopad, nárast pre-orderov. Konkrétne sa pozrieme na čísla od Amazonu, ktoré sa zdvihli počas GamesComu. Napríklad Project Cars zaznamenal nárast pre-orderov o 42%, Rise Of The Tomb Raider na XBO o 30%, Bloodborne na PS4 o 14% alebo Quantum Break o 10%. Myslím si, že toto je jasný dôkaz toho že tieto akcie majú zmysel.

Destiny je gold. Kým sa lisuje na BDéčka Bungie vypustil launch trailer. V druhom traileri sa zase pozrieme na všetky planéty, ktoré nás čakajú.

Bloodborne sekačka na PS4 sa pochválila zopár artworkami a designom zbraní. Okrem toho si ju Japonci zahrajú už 5.2.2015. Release date pre západ zatiaľ nebol stanovený.

Plánujete kúpiť Vitu? Možno vás zaujme veľký Adventure Mega Pack bundle s Vitou. Za 2 stovky € dostanete Viru, 8GB kartu a voucher na Uncharted Golden Abbyss, Gravity Rush, Tearaway, Escape Plan a TxK. Kto už Vitu má za 40E si môže kúpiť bundle, kde je len 8GB karta a voucher.

Privítajte Metal Slime PS4 so slizom 🙂

The Order 1886 dáva k preorderom krásne figúrky. Bohužial zatiaľ len v USA. Důfajme že EU si tiež zaslúži nejakú nadupanú Collectorku.

V traileri nižšie si užite remastrovaný Resident Evil 1. Takto vyzerá zombie horror. Veľmi pekné.

FBI úspešne dolapila a posadila už dvoch členov Lizard Squadu, ktorý minulý týžděn DDoSovali PSN, LoLko, Twitch, WoW a ďalšie veľké herné služby. Koli bazarantom som sa v nedelu nemohol hrat, takze tak im treba. Po ďalších členoch práve huntujú a vraj to nebude ťažké dolapiť ich.

6 minút gameplayu Sunset Overdrive na XBO z PAX Prime.

Prvý trailer na ďalšiu hru v seríi Yakuza s podtitulom Zero.

O Deep Down bežali chvíľu rumory že má problémy s vývojom. Nakoniec však Capcom prišiel s novým trailerom a teda aj informáciou, že ide ako má.

Beyond priatelia.

Komentáre


Tagged: