Velox Fama


RECENZIE


Sector si tiež zahral aktuálne prekvapenie Stray a známka 8,5/10 je vynikajúci výkon. Táto hra dokonca zosadila God Of War z trónu najlepšie hodnotenej hry na Steame.

V predošlej Velox Fame som spomínal simulátor wapky. PowerWash zrecenzoval aj český Zing a dal jej 7/10. Ak ste ako ja na upratovanie a čistenie a premenu z bordelu na nebeský poriadok, myslím že toto bude hra pre vás. Ak netušíte, prečo by táto hra mala byť zábavná, čeknite si lets play od Vortexu.

Zing si zahral RollerDome od tvorcov OlliOlli. Kolieskové korčule a raketomety jekombinácia, ktorá môže dopadnúť buď otrasne, alebo perfektne. Zatiaľ to vyzerá skôr na to druhé.

Xenoblade Chronicles 3 je v podstate dokonalé JRPG a ak máte Switch, nemáte o čom rozmýšať. Zing dal hre 9/10, Sector 9/10,

Mlátička s Batmanom, Buggsom Bunnym alebo aj Shaggym zo Scooby Doo. To je čerstvý brawler Multiversus. Zing dal v recenzii 8/10 a je spokojný a to sme len na začiatku. Postavy ešte budú pribúdať.


JEDNOU VETOU


Pokračovanie Fallen Order, Star Wars Jedi: Survivor podľa šepkačky vyjde na začiatku marca 23.

Monster Hunter ide bomby, takže „šestka“ na ktorej sa pracuje, nebude mať, po vzore World, číslo v názve ale vraj bude mať podtitul Paradise.

Nový update pre PS5, ktorý je zatiaľ len v bete, umožní, okrem iiných drobností, výstup obrazu z PS5 v 1440p. Mimochodom, PS5 sa predalo už viac ako 22 miliónov kusov. Congrats.

Šepká sa, ale nič oficiálne len pár náznakov v tweetoch, že Sony vraj odkúpila Square Enix China za 30 miliónov dolárov.

Gran Turismo sa spojilo s Diorom a priniesli do hry komplet kombinézu pre avatara a jedno pekné DeTomasso Mangusta.


Zo Stray je udalosť leta. Hra za mačku v cyberpunkovom svete je hlboká, dobre urobená a zábavaná a je to niečo netradičné. Na Steame bola chvíľu najhranejšou (popri štandardných velikánoch). Recenzia od Sectoru je v sekcii Recenzie. Samozrejme, kde sa niečo deje, tam musí byť DF a porovnávať. PS5, PS4 a PC verzie medzi sebou samozrejme.

Nahrávanie českého dabingu do Kingdome Come Deliverance je hotové. Detailne sa tomu venujú na Vortexe.

A pri českom dabingu sa ešte zdržíme, pretože aj ten do Slovenskej hry Forgotten But Unbroken je hotový. Hlavnými hviezdami dabingu je Marek Vašut a Petr Rychlý. Krátky a veľmi zaujímavý vhľad do daboavnia hier vniesol článkom Vortex.

Novinky o PS VR 2 priamo od Sony. PS VR 2 vyjde budúci rok, pravdepodobne ku koncu. Sony v poslednom príspevku na PS blogu o PS VR 2 predstavuje niktoré funkcie druhej generácie jej headsetu. Každý, kto sa hrával na prvej generácii určite ocení see-through mód, keď vďaka kamerám na headsete môžete zapnúť „priehľadnosť helmy“ a natianhuť sa tak po pohár vody, ovládače alebo nezašliapnuť psa.

Ak máte PS5 HD kameru budete sa môcť pri hraní PS VR 2 streamovať. Veľmi praktická funkcia bude Customize Play Area.

Naskenujete svoje okolie, nastavíte play area okolo predmetov ako gauč, stolička, skrinka, TV a podobne a keď náhodou počas hrania vyjdete z nastavenej zóny, hra vás upozorní.

Posledná novinka je VR mode a Cinematic mode. Kým v cinematic móde budete môcť pozerať filmy s headsetom v 1080p a 24/60/120Hz refreshom, vo VR móde sa budete môcť obezrať v rozmedzí 360 stupňov s rozlíšním 4000×2040 (2000×2040 na oko) s HDR a 90/120Hz refreshom.

GTA VI posledné dni dominuje online priestoru. Podľa Schreiera z Bloombergu má hra ponúknuť dve hrateľné postavy a jednou z nich má byť latinoameričanka. Zároveň boli posledným updatom do GTA V opravené niektoré nevhodné vtipy o marginalizovaných skupinách. Súvisí to s dlhým, viac ako štvorročným preklopením firemnej kultúry v Rockstar Games k prívetivejšej, menej agresívnej kultúre. Nálady v štúdiu údajne rapídne zlepšili a preklápa sa to aj do GTA V a aj VI.

Komentáre


Tagged: